Słuchaj na żywo Radio Kampus

Wybierz radio internetowe:

Radio ZET Radio Złote Przeboje Open FM RMF FM
Radio Elka VOX FM Radio Park Radio 5
Meloradio Antyradio MUZO.FM Radio Eska
Eska Rock TOK FM Radio Lublin Radio Bielsko
Radio Wawa Radio Białystok Radio Trójka Radio Kraków
Radio Silesia Radio Afera Radio Plus Radio Szczecin
Radio Maryja Radio Kielce Radio Weekend FM RMF MAXX
RMF CLASSIC Radio Chilli ZET Radio Katowice Radio Warszawa
Radio Pogoda Radio Planeta Radio Jedynka Radio Dwójka
RDN Małopolska Radio Nakło Radio Alex Radio RAM
Radio Strefa FM Radio Bercik Radio Parada Radio Express
Radio Poznań Radio Leliwa Radio Zielona Góra Radio Fest
Radio Wnet Radio Łódź Radio Września Nasze Radio
Radio Olsztyn Radio SUD Radio eM Radio Kampus
Twoje Radio Radio CCM Radio Victoria Radio Rodzina
Radio Freee Radio Bon Ton Radio Niepokalanów Radio Asfalt
Radio Gra Toruń Radio Rekord FM Radio FARA Radio Kolor
Radio Zachód Radio Puławy 24 Radio Emaus Radio DOXA
Radio Zawiercie Radio Płońsk Radio Ostrowiec Radio 90
Radio Wrocław Polskie Radio Rzeszów Radio Vanessa Radio Racja
Radio VIA Polskie Radio 24 Radio Radom Konkret Radio
Radio Tczew Radio FAMA

Radio Kampus Online

Akademickie Radio Kampus jest stacją radiową skierowaną przede wszystkim do studentów, pracowników naukowych, a także licealistów. Radio Kampus jest stacją radiową Uniwersytetu Warszawskiego, które swoją działalność rozpoczęło 1 czerwca 2005 roku. Radio Kampus nadaje program przez całą dobę, wykorzystując częstotliwość 97,1 MHz. Dzięki czemu jest ono słyszalne w promieniu 30 km od Warszawy. Radio Kampus należy do Grupy Polskich Rozgłośni Akademickich. Od roku 2005 siedziba Radia znajduje się w dawnym budynku łazienek Teodozji Majewskiej mieszczącej się przy ul. Bednarskiej 2/4. Z kolei nadajnik został zlokalizowanych na biurowcu Rondo 1.

W zespole tworzącym Radio Kampus znajdują się przede wszystkim studenci. Większość programów słyszalnych na antenie tworzona jest właśnie przez nich. Dzięki temu przez Radio Kampus realizowana jest misja edukacyjna. Studenci mogą zdobyć doświadczenie w zawodzie dziennikarza, albo realizatora dźwięku. Bardzo ważny jest fakt, że studenci pracujący w radiu nie otrzymują za to wynagrodzenia, gdyż pracują oni na zasadzie wolontariatu. W kolegium redakcyjnym zasiadają osoby posiadające doświadczenie radiowe zarówno w radiofonii publicznej, jak i komercyjnej.
Jak już zostało wspomniane wcześniej Radio Kampus jest skierowane do studentów i pracowników naukowych. Można w nim usłyszeć rozmowy prowadzone na temat miejskich wydarzeń kulturalnych, muzycznych, albo społecznych. Radio Kampus charakteryzuje się również tym, że puszcza muzykę niesformatowaną. Wiadomości i publicystyka stanowią bardzo ważny element w programie radia

Radio Kampus – audycje!

Kampus. Każdego dnia od godziny 7:30 do godziny 18:30 (a w weekendy do 17:30) co godzinę na antenie radia pojawiają się wiadomości, które przygotowuje redakcja informacyjna. Na pierwszym miejscu oczywiście stawiane są informacje akademickie oraz informacje związane z życiem stolicy. Codziennie o godzinie 11:30 oraz o godzinie 15:30 na antenie pojawia się serwis akademicki. Przez redakcję publicystyki przygotowywane są programy poranne i popołudniowe. Reporterzy zwracają również uwagę na środowisko akademickie. Jedną z takich audycji jest „Normalnie o tej porze”. Niezwykle ważnym elementem Radia Kampus jest niezależna i co istotne alternatywna kultura. W każdym tygodniu na antenie radia pojawia się blisko 25 audycji kulturalnych. Słuchacze mogą spotkać się z programami filmowymi, teatralnymi, książkowymi, „Zwiastunem kulturalnym”, czy audycjami nawiązującymi do sportów ekstremalnych. W programach tego typu biorą udział młodzi ludzie, którzy na antenie mogą zaprezentować swoją twórczość. Do codziennych serwisów zalicza się: „Kultura w mieście”, „Kontener Kultury”, „Kronika wypadków filmowych”, „Jeszcze Więcej Kultury”, albo „Kulturalny Kampus”. Od poniedziałku do piątku nadawany jest o godzinie 11:00 program „Kampus Główny”, w którym podejmowana jest tematyka z życia codziennego warszawskich studentów.

Dane kontaktowe z Radiem internetowym radio Kampusradio kampus online

  • Telefon dla słuchaczy: (22) 827-72-05
  • Adres radia: Bednarska 2/4, 00-310 Warszawa
  • E-mail: zuza.kapinska@radiokampus.fm
  • Radio online: www.radiokampus.waw.pl