Jeśli transmisja online na żywo stacji Radio Fiat nie działa prawidłowo - radio nie uruchamia się lub audycja zacina się podczas słuchania, proszę zgłoś to do nas za pośrednictwem zakładki kontakt.

Radio Fiat

5/5 - (1 vote)

Radio Fiat jest katolicką rozgłośnią radiową, działająca od 10 sierpnia 1991 roku. Radio Fiat powstało z myślą o Światowych Dniach Młodzieży organizowanych w tym czasie w Częstochowie. Właścicielem radia jest archidiecezja częstochowska. W 2006 roku funkcję dyrektora Katolickiego radia Fiat objął ks. Piotr Zaborski, a od 2016 roku Aleksander Mieczyński jest jego zastępcą. 

Radio Fiat posiada dwie stacje nadawcze i nadaje na dwóch częstotliwościach. W Częstochowie 94,7 FM – ERP 10 kW, a w Wieluniu 88,1 FM – ERP 1 kW. Radia można również słuchać online. W roku 2014 w oparciu o sposób funkcjonowania radia został utworzony portal informacyjny czestochowskie24.pl.  

Program Radia Fiat jest realizowany na żywo i bardzo często z udziałem słuchaczy. Radio skupia się na przekazywaniu informacji drogowych, kulturalnych, społecznych oraz sportowych. Poza tym w radiu można usłyszeć transmisję z mszy świętej, prowadzone są audycje tematyczne, katechezy z kerygmatem, różaniec i apel jasnogórski. Przez radio nadawany jest lokalny program z Częstochowy dla Częstochowy i najbliższej okolicy.

Radio prowadzi wiele działań charytatywnych i stara się pomagać osobom najbardziej tego potrzebującym. Wspólnie z kołem „Caritas”, klubem Gospodarczej Rady Inicjatyw Lokalnych i radiosłuchaczami udało się zorganizować wiele akcji m.in. pomoc dla powodzian, czy organizację kolonii dla dzieci. Pomoc kierowana jest również do Polaków zamieszkujących Wileńszczyznę, czy polskich szkół na Litwie. 

Kontakt – telefon, e-mail, facebook


Radio Fiat
Dodaj komentarz 0
Pracownicy i prezenterzy radia nie czytają komentarzy! Jeśli chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu audycje lub poprosić o pozdrowienia, lub piosenkę. Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu ze stacją za pomocą Facebooka lub innych dostępnych wymienionych metod kontaktu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *