Jeśli transmisja online na żywo stacji Radio FARA nie działa prawidłowo - radio nie uruchamia się lub audycja zacina się podczas słuchania, proszę zgłoś to do nas za pośrednictwem zakładki kontakt.

Radio FARA

5/5 - (1 vote)

Radio Fara jest katolicką rozgłośnią radiową, która należy do archidiecezji przemyskiej. Radio zostało utworzone dokładnie 19 września 2001 roku na mocy dekretu arcybiskupa Józefa Michalika. Radio powstało w wyniku uruchomienia całkiem nowego studia w Przemyślu i połączenia go z działającym od roku 1994 Radiem Ave Maria z Jarosławia, a także z działającym od października 1997 roku Radiem Fara z Krosna. Status nadawcy społecznego przyznano archidiecezji dokładnie 19 stycznia 2004 roku.

Jak już wspomniano powyżej Radio Fara jest katolickim radiem, dlatego też przeważają w nim audycje mające charakter modlitewny i kulturalno-społeczny. W radiu można również słuchać muzyki, nadawana jest wyłącznie muzyka chrześcijańska. Mimo wszystko w Radiu Fara dominują audycje bazujące na słowie mówionym. Najważniejszym punktem w programie radia jest oczywiście transmisja mszy świętej, od poniedziałku do soboty o godzinie 7:00, a w niedziele o 10:00 i 18:00. Stałymi audycjami w programie radia jest: Modlitwa poranna, Medytacja biblijna, Ćwiczenia duchowe, Co? Gdzie? Kiedy? – zapowiedzi wydarzeń, Spotkanie ze Słowem Bożym, Różaniec, Muzyka nocą i wiele innych. W Radiu Fara emitowane są również transmisje cykliczne. W każdą I środę miesiąca o godz. 18:00 emitowana jest Nowenna do MB Śnieżnej Królowej Rodzin i Msza Święta. W I piątek miesiąca o godzinie 19:30 nadawane są modlitwy o uzdrowienie wewnętrzne i uwolnienie. 13. i 16. dnia każdego miesiąca o godzinie 17:00 i 19:00 można usłyszeć w radiu Różaniec Fatimski i Mszę Świętą. Z kolei 22. każdego miesiąca o godzinie 17:00 emitowane jest Nabożeństwo ku czci św. Rity, różaniec oraz Msza Święta. Natomiast 28. każdego miesiąca w programie Radia Fara pojawia się Nabożeństwo ku czci św. Józefa Sebastiana Pelczara.

W Radiu Fara dominują audycje modlitewne, formacyjne, kulturalne oraz społeczne. W radiu nie pojawiają się żądne reklamy, materiały sponsorowane, ani też audycje wyborcze. Muzyka pojawiająca się w radiu ma charakter wyłącznie chrześcijański. Radio Fara nadaje program przez całą dobę.

Radio Fara – Częstotliwości

Radio FARA nadaje na częstotliwości 98,2 MHz w okolicach Przemyśla i na częstotliwości 104,5 MHz w okolicy Krosna. Radia można również słuchać przez Internet.

  • Jarosław – 98.2 FM
  • Krosno – 104.5 FM
  • Przemyśl – 98.2 FM
  • Sanok – 104.5 FM

Kontakt – telefon, e-mail, facebook


Radio FARA
Dodaj komentarz 0
Pracownicy i prezenterzy radia nie czytają komentarzy! Jeśli chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu audycje lub poprosić o pozdrowienia, lub piosenkę. Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu ze stacją za pomocą Facebooka lub innych dostępnych wymienionych metod kontaktu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *