Pomoc / FAQ

W niektórych przypadkach może pojawić się problem z odbiorem stacji radiowych na danym urządzeniu. W pierwszej kolejności sprawdź, czy problem techniczny, który występuje, jest związany z Twoim urządzeniem, czy problem tkwi z samą transmisją stacji radiowej. W przypadku, gdy jakaś stacja radiowa nie działa lub jest problem z włączeniem audycji, prosimy o wysłanie wiadomości bezpośrednio na adres e-mail: kontakt@radiofmonline.pl ze wskazaniem nazwy stacji oraz występującego problemu. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej rozwiązać problem!

Jaka szybkość transmisji danych jest potrzebna do słuchania radia?

Zdecydowana większa ilość dostępnych na naszej stronie stacji radiowych udostępnia swoje transmisje w formacie mp3 z szybkością danych 128 kbit/s. Oprócz najpopularniejszego formatu mp3, niektóre stacje dostępne są również w formacie AAC i WMA. Najważniejszym czynnikiem do poprawnego odbierania transmisji radia internetowego jest łącze z szybkością minimum 128 kbp/s.

Transmisja radia jest bardzo niewyraźna, jak to naprawić?

Jeśli podczas słuchania radia transmisja nie jest wyraźna, prawdopodobnie serwery streamingowe są przeciążone. W takiej sytuacji możesz spróbować włączyć radio ponownie, odświeżyć stronę lub zresetować radio za pomocą przycisku play/stop. Jeśli audycja nadal jest niewyraźna, spróbuj odczekać kilka minut i ponownie uruchom stację.

Dźwięk stacji radiowej zacina lub nie działa, jak rozwiązać problem?

W przypadku gdy jakaś stacja radiowa nie działa, zgłoś do nas ten problem. Jeśli więcej stacji radiowych nie działa, być może problem tkwi z kompatybilnością Twojej przeglądarki lub systemu operacyjnego. Więcej na ten temat znajdziesz poniżej w punkcie – Jak słuchać dostępnych stacji radiowych?

Jak słuchać dostępnych stacji radiowych?

Nasz portal nie ogranicza w żaden sposób dostępu do stacji radiowych. Każdą audycję radiową możesz słuchać w każdym zakątku świata, wystarczy dostęp Twojego urządzenia z internetem. Transmisje na żywo radiostacji mogą byś słuchane poprzez najpopularniejsze przeglądarki internetowe: Firefox, Google Chrome, Edge, Opera, Safari, Internet Explorer.

przeglądarki internetowe

Audycji radiowych możesz słuchać także na urządzeniach mobilnych z systemem iOS: Apple iPod Touch, iPhone oraz iPad bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji do słuchania radia przez internet. Posiadacze smartfonów z systemem Android oraz Windows Phone również mogą słuchać stacji radiowych na radio fm online.

Czy można słuchać radia internetowego poprzez sieć komórkową?

Tak, można słuchać radio internetowe na telefonach z włączoną komórkową transmisją danych. Dzięki nowym standardom takim jak LTE, bez większego problemu możemy słuchać audycji radiowych bez obawy o zacinanie streamu w trakcie odbioru. Należy jednak pamiętać, że jeśli transmisja radiowa przesyłana jest z szybkością 128kb/s oznacza to, że przez minutę słuchania zużyjemy około 1 MB z naszego pakietu danych. Przyjmuje się, że podczas godzinnego słuchania radia przez internet zużyjemy około 60 MB.