Jeśli transmisja online na żywo stacji Radio Victoria nie działa prawidłowo - radio nie uruchamia się lub audycja zacina się podczas słuchania, proszę zgłoś to do nas za pośrednictwem zakładki kontakt.

Radio Victoria

4.7/5 - (3 votes)

Radio Victoria jest przykładem rozgłośni diecezji łowickiej. Radio zostało utworzone dokładnie 25 marca 1995 roku. Jednak w 1998 roku Radio Victoria włączono do sieci rozgłośni katolickich „Plus”, w efekcie czego przejęło ono nazwę „Plus”. Radio przystąpiło do ekspansji, wybudowane zostały nadajniki, które swym sygnałem pokrywały obszar między Łodzią a Warszawą, co przyczyniło się to do powstania sloganu „między Łodzią a Warszawą”. W roku 2004 radio podjęło decyzję o wystąpieniu z sieci „Plus” i powróciło do swojej wcześniejszej nazwy. Od tego czasu obowiązującą nazwą jest Radio Victoria. Siedziba radia Victoria mieści się w Łowiczu. Radio posiada kilka oddziałów terenowych, które zostały usytuowane w: Kutnie, Skierniewicach, Rawie Mazowieckiej oraz Żyrardowie. Z kolei stacje nadawcze zostały zlokalizowane w następujących punktach: Kutno – 93,8 MHz; Łowicz – 103,5 MHz; Mszczonów – 98,1 MHZ; Rawa Mazowiecka – 94,7 MHz; Skierniewice – 96,7 MHz.

Założycielem Radia jest Diecezja łowicka, dlatego też grupą docelową radia są katolicy. Na stanowisku redaktora naczelnego zasiada ks. Piotr Krzyszkowski. Prowadzącymi niektórych programów są właśnie księża. Jednak na tym nie koniec. W Radiu Victoria można usłyszeć polską i zagraniczną muzykę popularną oraz muzykę chrześcijańską. Nie zabraknie również wiadomości ze świata i regionu. Obowiązkowymi pozycjami w ramówce Radia Victoria są: Budzik radia Victoria; Rozkręcamy dzień; Dzień na bieżąco; Retrobrzmienie; My tu gramy, nie gadamy. W piątki można usłyszeć takie programy jak: 7 dni na Mazowszu; Dzieje się w łódzkim; Piątek, piąteczek, piątunio. Sobotnia ramówka radia Victoria wygląda nieco inaczej, pojawiają się wówczas takie programy jak: Sobotni skoroświt; Sobotnie granie na rozbudzenie; Victoria na sobotę i prezentowane jest podsumowanie tygodnia. W niedzielny poranek można usłyszeć program: Księga; Poranek niedzielny; Różaniec; Transmisję mszy świętej; Niedziela będzie dla nas; Ewangeliarz itp. Ramówka Radia Victoria jest dość różnorodna i bogata, dlatego też każdy znajdzie coś dla siebie.

Częstotliwości Radio Victoria

  • Kutno: 93.8 FM
  • Łowicz: 103.5 FM
  • Rawa Mazowiecka: 94.7 FM
  • Skierniewice: 96.7 FM
  • Żyrardów: 98.1 FM

Kontakt – telefon, e-mail, facebook


Radio Victoria
Dodaj komentarz 0
Pracownicy i prezenterzy radia nie czytają komentarzy! Jeśli chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu audycje lub poprosić o pozdrowienia, lub piosenkę. Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu ze stacją za pomocą Facebooka lub innych dostępnych wymienionych metod kontaktu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *