Słuchaj na żywo Radio DOXA Opole

Wybierz radio internetowe:

Radio ZET Radio Złote Przeboje Open FM RMF FM
Radio Elka VOX FM Radio Park Radio 5
Meloradio Antyradio MUZO.FM Radio Eska
Eska Rock TOK FM Radio Lublin Radio Bielsko
Radio Wawa Radio Białystok Radio Trójka Radio Kraków
Radio Silesia Radio Afera Radio Plus Radio Szczecin
Radio Maryja Radio Kielce Radio Weekend FM RMF MAXX
RMF CLASSIC Radio Chilli ZET Radio Katowice Radio Warszawa
Radio Pogoda Radio Planeta Radio Jedynka Radio Dwójka
RDN Małopolska Radio Nakło Radio Alex Radio RAM
Radio Strefa FM Radio Bercik Radio Parada Radio Express
Radio Poznań Radio Leliwa Radio Zielona Góra Radio Fest
Radio Wnet Radio Łódź Radio Września Nasze Radio
Radio Olsztyn Radio SUD Radio eM Radio Kampus
Twoje Radio Radio CCM Radio Victoria Radio Rodzina
Radio Freee Radio Bon Ton Radio Niepokalanów Radio Asfalt
Radio Gra Toruń Radio Rekord FM Radio FARA Radio Kolor
Radio Zachód Radio Puławy 24 Radio Emaus Radio DOXA
Radio Zawiercie Radio Płońsk Radio Ostrowiec Radio 90
Radio Wrocław Polskie Radio Rzeszów Radio Vanessa Radio Racja
Radio VIA Polskie Radio 24 Radio Radom Konkret Radio
Radio Tczew Radio FAMA

Radio DOXA Online

Radio Doxa to przykład diecezjalnej stacji radiowej, która nadaje program na terenie całej Opolszczyzny. Stacja powstała z przekształcenia Radia Plus Opole, które wcześniej działało pod nazwą Radio Góra św. Anny.

Stacja funkcjonowała od 22 marca 1994 roku pod nazwą Radio Góra św. Anny. Radio powołano do życia przez specjalny dekret Biskupa opolskiego ks. abp Alfonsa Nossola. Po czterech latach działania, Radio Góra św. Anny rozpoczęła współpracę programową ze Spółką Producencką Plus. W efekcie czego radio zmieniło nazwę na Radio Plus Opole. Jednak cały czas była to rozgłośnia radiowa Diecezji Opolskiej, zachowując kościelną osobowość prawną.

Nazwa Radio Doxa funkcjonuje od początku maja 2014 roku. To właśnie wtedy opolska rozgłośnia opuściła Radio Plus i zaczęła nadawać program pod szyldem Radio Doxa. Decyzja to spowodowana była przede wszystkim tym, że rada programowa Radia Plus Opole nie zgadzało się na zmianę formatu muzycznego na disco polo.

Częstotliwość i programy na żywo radia Doxa Opole

Na chwilę obecną Radio Doxa dysponuje czterema nadajnikami, obejmując zasięgiem teren wykraczający poza Opolszczyznę. Najmocniejszy nadajnik znajduje się na kominie Elektrowni Opole, niecałe 10 km od centrum miasta, w miejscowości Brzezie. Częstotliwości nadawania Radia Doxa: 87,8 – Racibórz; 89,6 – Kędzierzyn Koźle; 96,7 – Nysa; 107,9 – Opole. Stanowisko dyrektora radia zajmuje ks. Krzysztof Faber.

Radio Doxa stara się realizować program o charakterze społeczno-misyjnym. Samo słowa Doxa oznacza chwałę, dlatego też redakcja radia chce, aby Radio Doxa niosło Dobrą Nowinę. Radio Doxa skierowane jest przede wszystkim do osób, które czują mocną więź z kościołem. W radiu można usłyszeć wiele audycji promujących małżeństwo i życie w zgodnie z zasadami wyznawanymi przez kościół. Radio Doxa nie ogranicza się do jednej grupy wiekowej, podejmuje starania dotarcia do wszystkich. W związku z czym pojawiają się w nim audycje skierowane do dzieci, rodzin, kobiet, osób starszych, samotnych i z problemami. Nie zabraknie także wiadomości, pogody, ciekawych wywiadów, czy bloków z poradami. W Radiu Doxa można również posłuchać muzyki, jednak trzeba liczyć się z tym, że ona również będzie miała charakter chrześcijański.

Kontakt z radiem internetowym DOXA radio doxa

  • Telefon dla słuchaczy: (77) 45 66 700
  • Siedziba radia:  ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
  • E-mail:  radio@doxa.fm
  • Strona www: www.doxa.fm