Jeśli transmisja online na żywo stacji Radio DOXA nie działa prawidłowo - radio nie uruchamia się lub audycja zacina się podczas słuchania, proszę zgłoś to do nas za pośrednictwem zakładki kontakt.

Radio DOXA

5/5 - (1 vote)

Radio Doxa to przykład diecezjalnej stacji radiowej, która nadaje program na terenie całej Opolszczyzny. Stacja powstała z przekształcenia Radia Plus Opole, które wcześniej działało pod nazwą Radio Góra św. Anny.

Stacja funkcjonowała od 22 marca 1994 roku pod nazwą Radio Góra św. Anny. Radio powołano do życia przez specjalny dekret Biskupa opolskiego ks. abp Alfonsa Nossola. Po czterech latach działania, Radio Góra św. Anny rozpoczęła współpracę programową ze Spółką Producencką Plus. W efekcie czego radio zmieniło nazwę na Radio Plus Opole. Jednak cały czas była to rozgłośnia radiowa Diecezji Opolskiej, zachowując kościelną osobowość prawną.

Nazwa Radio Doxa funkcjonuje od początku maja 2014 roku. To właśnie wtedy opolska rozgłośnia opuściła Radio Plus i zaczęła nadawać program pod szyldem Radio Doxa. Decyzja to spowodowana była przede wszystkim tym, że rada programowa Radia Plus Opole nie zgadzało się na zmianę formatu muzycznego na disco polo.

Częstotliwości Radio Doxa

  • Opole: 107.9 FM

Na chwilę obecną Radio Doxa dysponuje czterema nadajnikami, obejmując zasięgiem teren wykraczający poza Opolszczyznę. Najmocniejszy nadajnik znajduje się na kominie Elektrowni Opole, niecałe 10 km od centrum miasta, w miejscowości Brzezie. Częstotliwości nadawania Radia Doxa: 87,8 – Racibórz; 89,6 – Kędzierzyn Koźle; 96,7 – Nysa; 107,9 – Opole. Stanowisko dyrektora radia zajmuje ks. Krzysztof Faber.

Radio Doxa stara się realizować program o charakterze społeczno-misyjnym. Samo słowa Doxa oznacza chwałę, dlatego też redakcja radia chce, aby Radio Doxa niosło Dobrą Nowinę. Radio Doxa skierowane jest przede wszystkim do osób, które czują mocną więź z kościołem. W radiu można usłyszeć wiele audycji promujących małżeństwo i życie w zgodnie z zasadami wyznawanymi przez kościół. Radio Doxa nie ogranicza się do jednej grupy wiekowej, podejmuje starania dotarcia do wszystkich. W związku z czym pojawiają się w nim audycje skierowane do dzieci, rodzin, kobiet, osób starszych, samotnych i z problemami. Nie zabraknie także wiadomości, pogody, ciekawych wywiadów, czy bloków z poradami. W Radiu Doxa można również posłuchać muzyki, jednak trzeba liczyć się z tym, że ona również będzie miała charakter chrześcijański.

Kontakt – telefon, e-mail, facebook


Radio DOXA
Dodaj komentarz 0
Pracownicy i prezenterzy radia nie czytają komentarzy! Jeśli chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu audycje lub poprosić o pozdrowienia, lub piosenkę. Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu ze stacją za pomocą Facebooka lub innych dostępnych wymienionych metod kontaktu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *