Jeśli transmisja online na żywo stacji Radio Bon Ton nie działa prawidłowo - radio nie uruchamia się lub audycja zacina się podczas słuchania, proszę zgłoś to do nas za pośrednictwem zakładki kontakt.

Radio Bon Ton

5/5 - (1 vote)

Radio Bon Ton jest komercyjną stacją radiową nadającą w Chełmie, czyli w województwie lubelskim. Swoją działalność radio rozpoczęło w lipcu 1997 roku. Radio Bon Ton nadaje na częstotliwości 104,9 MHz. Przez radio nadawany jest 24 godzinny program. Radio Bon Ton dociera do słuchaczy znajdujących się w promieniu blisko 100 km od Chełma. Jest ono słyszalne nie tylko w województwie lubelskim, ale również w części obwodu wołyńskiego na Ukrainie. Na stanowisku prezesa Radia Bon Ton zasiada Maciej Skerczyński, zaś funkcję redaktora naczelnego pełni Wanda Jaroszczuk.


Radio Bon Ton odgrywa znaczącą rolę w życiu kulturalnym Chełma oraz najbliższej okolicy. Bardzo często radio staje się patronatem imprez, które są w tym rejonie organizowane.
Za grupę docelową Radio Bon Ton obrało sobie słuchaczy w przedziale wiekowym od 18 do 55 lat.

Rozgłośnia posiada profil muzyczno-informacyjny. Na antenie radia poza muzyką i najnowszymi wiadomościami, słuchacze mogą spotkać się z publicystyką, edukacją oraz różnego rodzaju poradami. Radio Bon Ton samo deklaruje, że w stacji dominuje format muzyki AC, chodzi oczywiście o muzykę skierowaną do dojrzałych słuchaczy. Warto również zaznaczyć, że blisko 40% utworów puszczanych w radiu jest polskimi utworami. Tematy lokalne są bardzo często poruszane na antenie radia, dlatego stanowią one aż 30% tygodniowego czasu nadawania. Duży nacisk kładziony jest również na promowanie twórczości i lokalnej kultury, jednak nie bez znaczenia pozostają różnice religijne i kulturowe, które pojawiają się wśród społeczności. W ramówce Radia Bon Ton nie może również zabraknąć gier i konkursów. Na antenie można również usłyszeć transmisje i retransmisje koncertów. Dziennikarze radia relacjonują również imprezy kulturalne, sportowe i inne ważne wydarzenia odbywające się w okolicy. Stałymi pozycjami pojawiającymi się w ramówce Radia Bon Ton są „BonTon na dzień dobry!” – codziennie od 5:00 do 10:00 radio dostarcza swoim słuchaczom dużej dawki energii (wiadomości, pogoda, kalendarium, serwis lokalny, gość dnia, przegląd prasy, płyta tygodnia, kronika miasta). Kolejną pozycją jest „W rytmie dnia” – od poniedziałku do piątku od godziny 10:00 do 14:00 radio gra dla słuchaczy w rytmie dnia, w tym paśmie słuchacze znajdą serwis lokalny, wiadomości, pogodę sport i konkursy z nagrodami i „BonTon po godzinach” to czas kiedy, nadawane są lokalne wiadomości, pojawiają się propozycje książkowe i filmowe. Z kolei w weekend pojawia się „Weekend z Radiem BonTon” to sobotni i niedzielny relaks, podczas którego można posłuchać dobrej muzyki i usłyszeć najnowsze informacje.

Częstotliwości Radio Bon Ton

  • Chełm: 104.9 FM

Kontakt – telefon, e-mail, facebook


Radio Bon Ton
Dodaj komentarz 0
Pracownicy i prezenterzy radia nie czytają komentarzy! Jeśli chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu audycje lub poprosić o pozdrowienia, lub piosenkę. Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu ze stacją za pomocą Facebooka lub innych dostępnych wymienionych metod kontaktu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *