Jeśli transmisja online na żywo stacji Radio Kampus nie działa prawidłowo - radio nie uruchamia się lub audycja zacina się podczas słuchania, proszę zgłoś to do nas za pośrednictwem zakładki kontakt.

Radio Kampus

5/5 - (2 votes)

Akademickie Radio Kampus jest stacją radiową skierowaną przede wszystkim do studentów, pracowników naukowych, a także licealistów. Radio Kampus jest stacją radiową Uniwersytetu Warszawskiego, które swoją działalność rozpoczęło 1 czerwca 2005 roku. Radio Kampus nadaje program przez całą dobę, wykorzystując częstotliwość 97,1 MHz. Dzięki czemu jest ono słyszalne w promieniu 30 km od Warszawy. Radio Kampus należy do Grupy Polskich Rozgłośni Akademickich. Od roku 2005 siedziba Radia znajduje się w dawnym budynku łazienek Teodozji Majewskiej mieszczącej się przy ul. Bednarskiej 2/4. Z kolei nadajnik został zlokalizowanych na biurowcu Rondo 1.

W zespole tworzącym Radio Kampus znajdują się przede wszystkim studenci. Większość programów słyszalnych na antenie tworzona jest właśnie przez nich. Dzięki temu przez Radio Kampus realizowana jest misja edukacyjna. Studenci mogą zdobyć doświadczenie w zawodzie dziennikarza, albo realizatora dźwięku. Bardzo ważny jest fakt, że studenci pracujący w radiu nie otrzymują za to wynagrodzenia, gdyż pracują oni na zasadzie wolontariatu. W kolegium redakcyjnym zasiadają osoby posiadające doświadczenie radiowe zarówno w radiofonii publicznej, jak i komercyjnej.
Jak już zostało wspomniane wcześniej Radio Kampus jest skierowane do studentów i pracowników naukowych. Można w nim usłyszeć rozmowy prowadzone na temat miejskich wydarzeń kulturalnych, muzycznych, albo społecznych. Radio Kampus charakteryzuje się również tym, że puszcza muzykę niesformatowaną. Wiadomości i publicystyka stanowią bardzo ważny element w programie radia

Radio Kampus – audycje!

Kampus. Każdego dnia od godziny 7:30 do godziny 18:30 (a w weekendy do 17:30) co godzinę na antenie radia pojawiają się wiadomości, które przygotowuje redakcja informacyjna. Na pierwszym miejscu oczywiście stawiane są informacje akademickie oraz informacje związane z życiem stolicy. Codziennie o godzinie 11:30 oraz o godzinie 15:30 na antenie pojawia się serwis akademicki. Przez redakcję publicystyki przygotowywane są programy poranne i popołudniowe. Reporterzy zwracają również uwagę na środowisko akademickie. Jedną z takich audycji jest „Normalnie o tej porze”. Niezwykle ważnym elementem Radia Kampus jest niezależna i co istotne alternatywna kultura. W każdym tygodniu na antenie radia pojawia się blisko 25 audycji kulturalnych. Słuchacze mogą spotkać się z programami filmowymi, teatralnymi, książkowymi, „Zwiastunem kulturalnym”, czy audycjami nawiązującymi do sportów ekstremalnych. W programach tego typu biorą udział młodzi ludzie, którzy na antenie mogą zaprezentować swoją twórczość. Do codziennych serwisów zalicza się: „Kultura w mieście”, „Kontener Kultury”, „Kronika wypadków filmowych”, „Jeszcze Więcej Kultury”, albo „Kulturalny Kampus”. Od poniedziałku do piątku nadawany jest o godzinie 11:00 program „Kampus Główny”, w którym podejmowana jest tematyka z życia codziennego warszawskich studentów.

Częstotliwości Radio Kampus

  • Warszawa: 97.1 FM

Kontakt – telefon, e-mail, facebook


Radio Kampus
Dodaj komentarz 0
Pracownicy i prezenterzy radia nie czytają komentarzy! Jeśli chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu audycje lub poprosić o pozdrowienia, lub piosenkę. Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu ze stacją za pomocą Facebooka lub innych dostępnych wymienionych metod kontaktu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *