Jeśli transmisja online na żywo stacji Radio Freee nie działa prawidłowo - radio nie uruchamia się lub audycja zacina się podczas słuchania, proszę zgłoś to do nas za pośrednictwem zakładki kontakt.

Radio Freee

3.2/5 - (8 votes)

Radio Freee jest miejską, regionalną rozgłośnią radiową zlokalizowaną w Lublinie. Radio Freee należy do spółki Polskie Radio Lublin SA. Stację finansują wpływy z reklam emitowanych w Radiu Freee. Radio nadaje program przez 24 godziny, na częstotliwości 89,9 MHz. Maszt radia został zlokalizowany przy ulicy Raabego w Lublinie. Działalność Radia Freee rozpoczęła się dokładnie 27 listopada 2010 roku o godzinie 22:06, kiedy to została wyemitowana pierwsza transmisja imprezy odbywającej się w klubie Fashion znajdującym się w Lublinie. Grupą docelową Radia Freee są głównie mieszkańcy Lublina, osoby w wieku 20-35 lat.
Początkowo radio zatrudniało 15 dziennikarzy i prezenterów, którzy zostali wyłonieni z grupy 300 chętnych na to stanowisko. Pod koniec roku 2014 w stacji pracowało już 17 współpracowników, którzy zajmowali się prowadzeniem 20 programów antenowych i codziennymi serwisami informacyjnymi.

Pierwszy autorski program wyemitowano w Radiu Freee w roku 2012. W tym samym czasie do programu radia wprowadzono serwisy informacyjne i kulturalne, które emitowano o pełnych godzinach. W roku 2014 program ramowy Radia Freee uległ znacznym zmianom. W dalszym ciągu funkcjonowały dwa pasma programowe: Poranna Gra Wstępna (od godziny 6:00 do godziny 12:00), Teren Zabudowany (od godziny 12:00 do 18:00). Po godzinie 18:00 emitowane są audycje autorskie. W podstawowych pasmach słuchacze mogą usłyszeć wiadomości, sport, zapowiedzi kulturaliów, imprez, jak również program językowy – Polski Język Obcy. W weekendy w Radiu Freee dominuje polska muzyka. Ponadto można usłyszeć: Listę hitów 44 na 89i9; programy kulinarne, kulturalne, sportowe i programy skierowane do studentów. W Radiu Freee w ramówce pojawia się wiele ciekawych programów m.in.: Siema Lublin, Jest dobrze, Wieczorny Freeestyle, Weekend na luzie, Asysta, Pięć jeden, Gramy na Maxa, Kulturoskop, Po cichu, Maszynownia, Apteka, Tydzień w skrócie.

Od samego początku Radio Freee współpracowało z klubami znajdującymi się na terenie Lublina. Rozgłośnia stara się uczestniczyć w organizowaniu imprez plenerowych.

Częstotliwości Radio Freee

  • Lublin: 89.9 FM

Kontakt – telefon, e-mail, facebook


Radio Freee
Dodaj komentarz 0
Pracownicy i prezenterzy radia nie czytają komentarzy! Jeśli chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu audycje lub poprosić o pozdrowienia, lub piosenkę. Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu ze stacją za pomocą Facebooka lub innych dostępnych wymienionych metod kontaktu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *