Słuchaj na żywo Radio Freee

Wybierz radio internetowe:

Radio ZET Radio Złote Przeboje Open FM RMF FM
Radio Elka VOX FM Radio Park Radio 5
Meloradio Antyradio MUZO.FM Radio Eska
Eska Rock TOK FM Radio Lublin Radio Bielsko
Radio Wawa Radio Białystok Radio Trójka Radio Kraków
Radio Silesia Radio Afera Radio Plus Radio Szczecin
Radio Maryja Radio Kielce Radio Weekend FM RMF MAXX
RMF CLASSIC Radio Chilli ZET Radio Katowice Radio Warszawa
Radio Pogoda Radio Planeta Radio Jedynka Radio Dwójka
RDN Małopolska Radio Nakło Radio Alex Radio RAM
Radio Strefa FM Radio Bercik Radio Parada Radio Express
Radio Poznań Radio Leliwa Radio Zielona Góra Radio Fest
Radio Wnet Radio Łódź Radio Września Nasze Radio
Radio Olsztyn Radio SUD Radio eM Radio Kampus
Twoje Radio Radio CCM Radio Victoria Radio Rodzina
Radio Freee Radio Bon Ton Radio Niepokalanów Radio Asfalt
Radio Gra Toruń Radio Rekord FM Radio FARA Radio Kolor
Radio Zachód Radio Puławy 24 Radio Emaus Radio DOXA

Radio Freee Online

Radio Freee jest miejską, regionalną rozgłośnią radiową zlokalizowaną w Lublinie. Radio Freee należy do spółki Polskie Radio Lublin SA. Stację finansują wpływy z reklam emitowanych w Radiu Freee. Radio nadaje program przez 24 godziny, na częstotliwości 89,9 MHz. Maszt radia został zlokalizowany przy ulicy Raabego w Lublinie. Działalność Radia Freee rozpoczęła się dokładnie 27 listopada 2010 roku o godzinie 22:06, kiedy to została wyemitowana pierwsza transmisja imprezy odbywającej się w klubie Fashion znajdującym się w Lublinie. Grupą docelową Radia Freee są głównie mieszkańcy Lublina, osoby w wieku 20-35 lat.
Początkowo radio zatrudniało 15 dziennikarzy i prezenterów, którzy zostali wyłonieni z grupy 300 chętnych na to stanowisko. Pod koniec roku 2014 w stacji pracowało już 17 współpracowników, którzy zajmowali się prowadzeniem 20 programów antenowych i codziennymi serwisami informacyjnymi.

Pierwszy autorski program wyemitowano w Radiu Freee w roku 2012. W tym samym czasie do programu radia wprowadzono serwisy informacyjne i kulturalne, które emitowano o pełnych godzinach. W roku 2014 program ramowy Radia Freee uległ znacznym zmianom. W dalszym ciągu funkcjonowały dwa pasma programowe: Poranna Gra Wstępna (od godziny 6:00 do godziny 12:00), Teren Zabudowany (od godziny 12:00 do 18:00). Po godzinie 18:00 emitowane są audycje autorskie. W podstawowych pasmach słuchacze mogą usłyszeć wiadomości, sport, zapowiedzi kulturaliów, imprez, jak również program językowy – Polski Język Obcy. W weekendy w Radiu Freee dominuje polska muzyka. Ponadto można usłyszeć: Listę hitów 44 na 89i9; programy kulinarne, kulturalne, sportowe i programy skierowane do studentów. W Radiu Freee w ramówce pojawia się wiele ciekawych programów m.in.: Siema Lublin, Jest dobrze, Wieczorny Freeestyle, Weekend na luzie, Asysta, Pięć jeden, Gramy na Maxa, Kulturoskop, Po cichu, Maszynownia, Apteka, Tydzień w skrócie.

Od samego początku Radio Freee współpracowało z klubami znajdującymi się na terenie Lublina. Rozgłośnia stara się uczestniczyć w organizowaniu imprez plenerowych.

Dane kontaktowe z Radiem internetowym radio Freeeradio freee

  • Telefon: 801 500 899
  • Adres radia: ul. Obrońców Pokoju 2, 20-030 Lublin
  • E-mail: redakcja@radiofreee.pl
  • Strona www: www.radiofreee.pl