Jeśli transmisja online na żywo stacji RDN Nowy Sącz nie działa prawidłowo - radio nie uruchamia się lub audycja zacina się podczas słuchania, proszę zgłoś to do nas za pośrednictwem zakładki kontakt.

RDN Nowy Sącz

5/5 - (1 vote)

Radio RDN Nowy Sącz rozpoczęło swoją działalność 5 grudnia 2011 roku. Pełna nazwa radia brzmi – Radio Dobrze Nastawione Nowy Sącz. Radio skupia się przede wszystkim na realizacji programów dla czterech obszarów: sądecczyzny, limanowszczyzny, powiatu gorlickiego oraz Podhala. Dzień przed rozpoczęciem nadawania przez radio cyklicznego programu, czyli 4 grudnia 2011 roku odbył się koncert Maryli Rodowicz, który był niejako inauguracją powstania radia RDN Nowy Sącz. Pierwotnym hasłem radia było „Nowe Radio – Nowa Muzyka”, jednak uległo ono zmianie i na chwilę obecną radiu przyświeca hasło „RDN Nowy Sącz – najlepsze granie”. 

RDN Nowy Sącz posiada trzy stacja nadawcze zlokalizowane w:

  • Szczawnicy/Górze Przehyba – częstotliwość 101,2 MHz – ERP 2,5 kW;
  • Krynicy-Zdrój/Górze Jaworzyna – częstotliwość 88,3 MHz – ERP 0,5 kW;
  • Limanowie/Górze Lipowej – częstotliwość 105,1 MHz – ERP 0,5 kW.

Dzięki tak zlokalizowanym nadajnikom radia można słuchać w Nowym Sączy i miejscowościach oddalonych od miasta nawet o 100 km. Radia można także słuchać przez internet.

RDN Nowy Sącz jest radiem lokalnym, dlatego też chętnie wspiera lokalne inicjatywy i prowadzi działania mające na celu rozwój społeczności lokalnej. W trakcie codziennych audycji można usłyszeć programy informacyjne, sportowe, religijne, czy publicystyczne. Można także posłuchać muzyki, a w tym aspekcie dominuje rock, folk oraz przeboje z polskiej sceny muzycznej. 

Kontakt – telefon, e-mail, facebook


RDN Nowy Sącz
Dodaj komentarz 0
Pracownicy i prezenterzy radia nie czytają komentarzy! Jeśli chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu audycje lub poprosić o pozdrowienia, lub piosenkę. Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu ze stacją za pomocą Facebooka lub innych dostępnych wymienionych metod kontaktu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *