Jeśli transmisja online na żywo stacji Radio Kolor nie działa prawidłowo - radio nie uruchamia się lub audycja zacina się podczas słuchania, proszę zgłoś to do nas za pośrednictwem zakładki kontakt.

Radio Kolor

5/5 - (2 votes)

Radio Kolor jest przykładem warszawskiej stacji radiowej. Początkowo stacja nadawała na częstotliwości 72,38 MHz, a na chwilę obecną nadaje na częstotliwości 103 FM. System nadawczy Radia Kolor zlokalizowany jest na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W roku 2011 moc nadajników uległa zwiększeni z 1,0 kW do 3,0 kW. Radia można słuchać na terenie całej Warszawy i okolic.
Radio Kolor zostało założone w 1992 roku. Założycielami radia byli Krzysztof Materna i Wojciech Mann. Pierwsza piosenka jaką można było usłyszeć na antenie Radia Kolor był utwór: „What a wonderful world”, który wykonał Louis Armstrong. Materna i Mann bardzo krótko byli filarami radia. Odeszli oni ze stacji jeszcze w pierwszym roku działania Radia Kolor.

Na początku stacja nadawała ze studia mieszczącego się przy ulicy Królewskiej w Warszawie. W roku 1994 przeniesiono stację na Mokotów, dokładnie na ulicę Narbutta 41/43, z tego też miejsca Radio Kolor nadaje do dnia dzisiejszego. Radio Kolor kilka razy zmieniało profil muzyczny. Można było usłyszeć klasyczną muzykę rockową, muzykę lat 80. i 90., a także muzykę klubową. W roku 2007 po raz kolejny Radio Kolor zmieniło profil muzyczny, zajmując się rock and rollem. Wraz z wejściem w rok 2010 w radiu pojawiła się muzyka pop z lat 80. i 90. XX wieku. Jednak w dalszym ciągu w radiu można usłyszeć sporo czarnej muzyki. Zaś program radia skierowany jest przede wszystkim do kobiet. W Radiu Kolor pracowało wiele znanych osób m.in.: Wojciech Cejrowski, Hubert Urbański, Michał Figurski i wiele innych osób. W ramówce Radia Kolor znajdują się następujące programy: Zbawienie w pracy, Kolor w wielkim mieście, Wieczór z kolorem, Święty spokój, Weekend z kolorem i Pełna kultura. Ponadto w Radiu Kolor można usłyszeć wiadomości z okolicy.

  • Częstotliwość: Warszawa – 103 FM

Kontakt – telefon, e-mail, facebook


Radio Kolor
Dodaj komentarz 0
Pracownicy i prezenterzy radia nie czytają komentarzy! Jeśli chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu audycje lub poprosić o pozdrowienia, lub piosenkę. Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu ze stacją za pomocą Facebooka lub innych dostępnych wymienionych metod kontaktu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *