Jeśli transmisja online na żywo stacji Radio Ziemi Wieluńskiej nie działa prawidłowo - radio nie uruchamia się lub audycja zacina się podczas słuchania, proszę zgłoś to do nas za pośrednictwem zakładki kontakt.

Radio Ziemi Wieluńskiej

5/5 - (1 vote)

Radio Ziemi Wieluńskiej, w skrócie określane jako Radio ZW jest rozgłośnią radiową, która nadaje w Wieluniu i tam też ma swoją siedzibę. Radia ZW można słuchać w powiecie wieluńskim i wieruszowskim. Sygnał radia dociera także do powiatu sieradzkiego, pajęczańskiego, bełchatowskiego, oleskiego oraz kłobuckiego. Zasięg Radia ZW jest naprawdę duży. 

Radio Ziemi Wieluńskiej należy do Radio Media ZW Sp. z o.o. Stanowisko prezesa i redaktora naczelnego zajmuje jedna osoba i jest nią Gabriel Wyględacz. 

Stacja rozpoczęła swoją działalność 16 sierpnia 1994 roku. Tego dnia, dokładnie o godzinie 12 w południe został nadany hymn państwowy. Radio ZW jest typowo informacyjno-muzyczną stacją radiową.

Radia można słuchać na kilku częstotliwościach:

  • 88,6 MHz w Wieluniu
  • 97,7 MHz w Działoszynie i Pajęcznie
  • 97,2 MHz w Wieruszowie

Radio ZW towarzyszy słuchaczom od samego świtu. Zaczynając dzień z programem „Poranek z Radiem ZW” można usłyszeć najnowsze wiadomości lokalne i krajowe, prognozę pogody, przegląd prasy, a także horoskop na dany dzień. „Powieść na antenie” to audycja, w której mówi się o książkach, po które warto sięgnąć. Programy informacyjne przeplatane są dobrą muzyką. W ramówce weekendowej można dodatkowo wysłuchać przeglądu wydarzeń ekonomicznych („Bankomat”), czy magazynu kulinarnego. Znajdzie się też coś dla nieco starszych słuchaczy, mowa o audycji „Prywatka Starszego Nastolatka”.

Kontakt – telefon, e-mail, facebook


Radio Ziemi Wieluńskiej
Dodaj komentarz 0
Pracownicy i prezenterzy radia nie czytają komentarzy! Jeśli chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu audycje lub poprosić o pozdrowienia, lub piosenkę. Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu ze stacją za pomocą Facebooka lub innych dostępnych wymienionych metod kontaktu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *