Jeśli transmisja online na żywo stacji Radio Łódź nie działa prawidłowo - radio nie uruchamia się lub audycja zacina się podczas słuchania, proszę zgłoś to do nas za pośrednictwem zakładki kontakt.

Radio Łódź

5/5 - (1 vote)

Radio Łódź jest regionalną rozgłośnią Polskiego Radia mieszczącą się w Łodzi. Radio Łódź swoją działalność rozpoczęło już w roku 1930. Na chwilę obecną Radio Łódź zostało przekształcone w Regionalną Rozgłośnię Polskiego Radia w Łodzi. Radio posiada aż dwa studia nagrań, pierwszym jest studio S1 im. Henryka Debicha, a drugim studio S2. Studia regionalne Radia znajdują się w Kutnie oraz w Sieradzu. Przez nadajniki zlokalizowane w Sieradzu, Wieluniu i Wieruszowie emitowane są inne programy niż nadajnik mieszczący się w Łodzi, który nazywa się „Radiem Łódź nad Wartą”. Dla Radia Łódź pracują najlepsi korespondenci regionalni, dzięki czemu do słuchaczy trafiają wyłącznie sprawdzone informacje. Od roku 2014 dostępny jest cyfrowy odbiór Radia Łódź.

Radio Łódź miało ogromny wkład w rozwój sceny klubowej, a to wszystko dzięki audycji „Nocny Trans”, a także przyczyniło się do rozwoju sceny rockowej, gdyż w studiu Radia Łódź nagrywało wiele znanych polskich zespołów. Cały czas Radio Łódź skupia się na muzyce mechanicznej, tanecznej i jazzowej. Radio specjalizuje się w tym, że bezpośrednio transmituje muzykę z klubów, albo koncertów. Na antenie Radia Łódź poza dobrą muzyką można usłyszeć informacje, reportaże, powieści, poezję, film, audycje tematyczne, wywiady, a także wiele form zabawy ze słuchaczami. Radio stara się utrzymywać interaktywny kontakt ze słuchaczami.

Częstotliwości Radio Łódź

  • 99,2 MHz w Łodzi
  • 96,7 MHz w Sieradzu
  • 104 MHz w Wieruszowie
  • 101,5 MHz w Wieluniu

Kontakt – telefon, e-mail, facebook


Radio Łódź
Dodaj komentarz 0
Pracownicy i prezenterzy radia nie czytają komentarzy! Jeśli chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu audycje lub poprosić o pozdrowienia, lub piosenkę. Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu ze stacją za pomocą Facebooka lub innych dostępnych wymienionych metod kontaktu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *