Jeśli transmisja online na żywo stacji Katolickie Radio Zamość nie działa prawidłowo - radio nie uruchamia się lub audycja zacina się podczas słuchania, proszę zgłoś to do nas za pośrednictwem zakładki kontakt.

Katolickie Radio Zamość

5/5 - (1 vote)

Katolickie Radio Zamość określane w skrócie jako KRZ zostało założone 25 marca 1998 roku. Stanowisko redaktora naczelnego zajmuje ksiądz Sylwester Zwolak. Radia można słuchać na częstotliwości 90,1 MHz FM oraz 101,2 MHz FM. Dzięki czemu Katolickie Radio Zamość jest słyszalne nie tylko w Zamościu, ale również w promieniu 120 km i w całym powiecie lubaczowskim. 

Profil radia jest jasno określony, skupia się ono na życiu lokalnym Kościoła katolickiego, a także na życiu, jakie toczy się na Zamojszczyźnie i Roztoczu. 

KRZ od 2004 roku prowadzi cykl tzw. Niedzieli radiowych, w ramach czego odwiedzane są poszczególne parafie diecezji zamojsko-lubaczowskiej. W ramach tych spotkań i prowadzonych audycji poruszane są lokalne problemy z jakimi boryka się dana parafia. 

Dzięki Katolickiemu Radiu Zamość słuchacze mogą również pośrednio uczestniczyć w pielgrzymkach, gdyż są z tego prowadzone codzienne transmisje. 

Każdego dnia punktualnie o 15:00 transmitowana jest – Koronka do Miłosierdzia Bożego z udziałem słuchaczy. O godzinie 19:00 można wysłuchać Różańca. Na antenie transmitowane są również Msze święte, w dni powszednie o godzinie 18:00, a w niedzielę o 12:00. 

Misją Katolickiego Radia Zamość jest ewangelizacja, ale radio skupia się również na tematyce lokalnej. Część programów w radiu KRZ dotyczy edukacji, zdrowia, wychowania, gospodarki.

Warto wspomnieć również o tym, że KRZ jest całkowicie niezależną rozgłośnią diecezjalną, finansowaną ze środków diecezjalnych, najczęściej zbiórek i datków słuchaczy, a w niewielkim stopniu z reklam. 

Kontakt – telefon, e-mail, facebook


Katolickie Radio Zamość
Dodaj komentarz 0
Pracownicy i prezenterzy radia nie czytają komentarzy! Jeśli chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu audycje lub poprosić o pozdrowienia, lub piosenkę. Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu ze stacją za pomocą Facebooka lub innych dostępnych wymienionych metod kontaktu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *