Jeśli transmisja online na żywo stacji Radio Niepokalanów nie działa prawidłowo - radio nie uruchamia się lub audycja zacina się podczas słuchania, proszę zgłoś to do nas za pośrednictwem zakładki kontakt.

Radio Niepokalanów

4.5/5 - (2 votes)

Radio Niepokalanów uważane jest za kamienny węgiel katolickich rozgłośni w Polsce. Za założyciela stacji uznaje się św. Maksymiliana Kolbe, który po powrocie z misji podjął działania, aby uruchomić stację radiową w Niepokalanowie. W tym celu postawiony nawet został jednopiętrowy budynek, znajdujący się w dość dużej odległości od pomieszczeń z maszynami drukarskimi, a wszystko po to, aby uniknąć hałasu. Pierwszy przekaz radiowy został wyemitowany 8 grudnia 1938 roku. Oficjalnie radio nosiło nazwę SP3-RN, czyli Stacja Polska 3 – Radio Niepokalanów. Stacja nadała zaledwie kilka próbnych audycji. Starania franciszkanów o uzyskanie koncesji zostały przerwane przez wybuch II wojny światowej. Reaktywacja radia nastąpiła dopiero po wojnie, w połowie lat 90-tych.
Obecnie Radio Niepokalanów jest stacją radiową nadającą na terenie dwóch województw. W województwie łódzkim nadaje na częstotliwości 98,6 MHz, a w województwie mazowieckim na częstotliwości 102,7 MHz. Siedziba radia znajduje się na terenie Niepokalanowa w gminie Teresin, poza tym jedna z filii radia znajduje się w Łodzi. Właścicielami stacji są Ojcowie Franciszkanie. Stacja nadawcze zlokalizowane są w: Skierniewice/Bartniki – 102,7 MHz (ERP 1 kW); Łódź – 98,6 MHz (ERP 2 kW).

W grupie odbiorców radia znajdują się wierni, dlatego też program o. Wiesława Pyzio, który czyta Ewangelię Dnia cieszy się ogromną popularnością. W programie Radia Niepokalanów można usłyszeć wiadomości ogólne, Transmisję mszy świętej, Serwis radia Watykańskiego, Różaniec z franciszkanami, a także Apel Jasnogórski. Do programów cieszących się dużą popularnością zalicza się również: „Poławiając Perłę”, „W dialogu o Bogu”, „Pod rękę ze św. Maksymilianem”. W propozycjach muzycznych pojawiają się przede wszystkim katolickie pieśni. Słuchacze mogą usłyszeć takie programy jak: „Muzyczne Dary” i „Płyta Brata Patefona”.

Częstotliwości Radio Niepokalanów

  • Teresin: 102.7 FM

Kontakt – telefon, e-mail, facebook


Radio Niepokalanów
Dodaj komentarz 0
Pracownicy i prezenterzy radia nie czytają komentarzy! Jeśli chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu audycje lub poprosić o pozdrowienia, lub piosenkę. Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu ze stacją za pomocą Facebooka lub innych dostępnych wymienionych metod kontaktu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *