Jeśli transmisja online na żywo stacji Radio Emaus nie działa prawidłowo - radio nie uruchamia się lub audycja zacina się podczas słuchania, proszę zgłoś to do nas za pośrednictwem zakładki kontakt.

Radio Emaus

5/5 - (1 vote)

Zanim Radio zaczęło funkcjonować pod nazwą Radio Emaus nosiło wiele innych nazw. Początkowo działało jako Archidiecezjalna Rozgłośnia Radiowa, później jako Radio Refleks. Aż w końcu przyjęto nazwę Radio Emaus, która funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Pierwsza audycja została nadana 23 marca 1995 roku z niewielkiego studia mieszczącego się na os. Władysława Jagiełły w Poznaniu. W roku 2001 zapadła decyzja o tym, aby włączyć radio do ogólnopolskiej sieci rozgłośni Plus, jednak nie trwało to zbyt długo. Gdyż już 1 marca 2003 roku na mocy dekretu arcybiskupa poznańskiego Stanisława Gądeckiego utworzona została samodzielna rozgłośnia Radio Emaus. W tym samym czasie przeniesiono siedzibę z os. W. Jagiełły na ul. Zieloną 2.

Radio Emaus jest przykładem społeczno-religijnej rozgłośni archidiecezji Poznańskiej. Na początku swej działalności radio nadawało program jedynie przez dwie godziny dziennie, jednak ogromne zainteresowanie radiem sprawiło, że obecnie Radio Eamus nadaje przez całą dobę. Radio Emaus cechuje się zasięgiem lokalnym i jest dostępne przede wszystkim na terenie Wielkopolski. Radio może nadawać dzięki kilku stacjom nadawczym zlokalizowanych w następujących miejscach: Leszno – 90,2 MHz; Nowy Tomyśl – 90,4 MHz; Śrem – 106,2 MHz; Poznań – 89,8 MHz.

Częstotliwości Radio Emaus

  • Leszno: 90.2 FM
  • Nowy Sącz: 90.4 FM
  • Poznań: 89.8 FM
  • Poznań: 106.2 FM

Radio w swoich audycjach skupia się głównie na tym, aby promować wartości chrześcijańskie. W radiu można usłyszeć lokalne serwisy informacyjne, audycje autorskie, muzyczne pasma społeczno-religijne, a także nadawana jest muzyka dostosowana do pory i tempa dnia. W serwisach informacyjnych pojawiających się od poniedziałku do piątku na antenie radia priorytetem są wydarzenia ważne dla mieszkańców regionu. Poza audycjami muzycznymi, kulinarnymi, poradnikowymi co jakiś czas pojawiają się nowe programy. Dużą popularnością cieszą się następujące audycje: „Bliżej rodziny”, Dieta od kuchni”, „Dwie nawy”, „Kim naprawdę jesteś?”, „Krąg Biblijny”, „Ludzie z misją”, „Trzy kolory”, „Wielkopolskie smaki”. Siedziba Radia Emaus mieszcząca się przy ul. Chartowo 5 wyposażona jest w trzy nowoczesne studia, w tym także w profesjonalne studio lektorskie. Nowe rozwiązania technologiczne to nowe możliwości dla Radia Emaus.

Kontakt – telefon, e-mail, facebook


Radio Emaus
Dodaj komentarz 0
Pracownicy i prezenterzy radia nie czytają komentarzy! Jeśli chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu audycje lub poprosić o pozdrowienia, lub piosenkę. Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu ze stacją za pomocą Facebooka lub innych dostępnych wymienionych metod kontaktu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *