Jeśli transmisja online na żywo stacji Radio VIA nie działa prawidłowo - radio nie uruchamia się lub audycja zacina się podczas słuchania, proszę zgłoś to do nas za pośrednictwem zakładki kontakt.

Radio VIA

5/5 - (1 vote)

Radio Via to Katolickie Radio Rzeszów. Radio to jest przykładem katolickiego radia diecezji rzeszowskiej, którego siedziba mieści się w mieście Rzeszów. Radio działa od 8 grudnia 1994 roku, a jego założycielem był ksiądz Roman Jurczak. Początkowo nadawało dwie godzinny dziennie. Od roku 1998 stacja wydłużyła swoje działanie i stała się radiem nadającym program przez całą dobę. Od samego początku działania Radio Via miało charakter społeczno-religijny. Radia można słuchać na dwóch częstotliwościach. Na terenie Rzeszowa, Tarnowa i okolic na częstotliwości 94,1 MHz. Z kolei częstotliwość 103,8 MHz jest odpowiednia dla osób zamieszkujących powiaty: jasielski, krośnieński, kolbuszowski i dębicki.

Mimo iż Radio Via jest radiem katolickim, nie skupia się ono wyłącznie na tematach religijnych. Oczywiście w niedzielę pojawia się transmisja mszy świętej, różaniec, apel jasnogórski, a także inne audycje poświęcone wierze. Jednak na antenie radia można usłyszeć także najważniejsze informacje regionalne, pogodę, przegląd prasy, a także posłuchać dobrej muzyki. Znajdzie się też kilka słów o sporcie, zwłaszcza żużlu. Od roku 1999 na antenie radia pojawiają się mecze Stali Rzeszów, które cieszą się ogromną popularnością i przyciągają przed radioodbiorniki setki tysięcy słuchaczy.

Częstotliwości Katolickie Radio Rzeszów – VIA

  • Rzeszów: 103.8 FM
  • Rzeszów: 94.1 FM

Kontakt – telefon, e-mail, facebook


Radio VIA
Dodaj komentarz 0
Pracownicy i prezenterzy radia nie czytają komentarzy! Jeśli chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu audycje lub poprosić o pozdrowienia, lub piosenkę. Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu ze stacją za pomocą Facebooka lub innych dostępnych wymienionych metod kontaktu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *