Jeśli transmisja online na żywo stacji Radio Alex nie działa prawidłowo - radio nie uruchamia się lub audycja zacina się podczas słuchania, proszę zgłoś to do nas za pośrednictwem zakładki kontakt.

Radio Alex

4.9/5 - (47 votes)

Radio Alex działa od 10 marca 1990 roku. Radio Alex to zakopiańska, katolicka stacja radiowa, która skupia się na prezentowaniu muzyki folkowej. Radio swoim zasięgiem obejmuje prawie całe województwo Małopolskie, a w głównej mierze nadaje na terenie Zakopanego. Stację mogą odbierać również województwa ościenne. Radio Alex wykorzystuje nadajnik o mocy 1 kW, który znajduje się na dachu obserwatorium meteorologicznego na Kasprowym Wierchu.

Program radia Alex nadawany jest przez całą dobę 7 dni w tygodniu. Co godzinę można usłyszeć wiadomości lokalne, w których pojawiają się informacje na temat Zakopanego i najbliższej okolicy. Kilka razy w ciągu dnia w radiu pojawiają się wiadomości Radia Watykańskiego oraz audycje sekcji polskiej tej właśnie stacji. W radiu pojawia się także program pt. „Przewodnik Górski”, który jest dedykowany głównie turystom. W trakcie jego trwania można dowiedzieć się jakie warunki pogodowe panują w danej chwili w rejonie Zakopanego. W radiu Alex pojawia się wiele programów religijnych m.in.: Ewangelia, Apel Maryjny, Msza Święta dla chorych, Okolice wiary i inne. Słuchacze chcący posłuchać muzyki folkowej muszą wiedzieć, że program Nocny Alex nadawany jest w godzinach 00.00 – 6.00.

Częstotliwości Radio Alex

  • Zakopane: 105.2 FM

Kontakt – telefon, e-mail, facebook


Radio Alex
Dodaj komentarz 0
Pracownicy i prezenterzy radia nie czytają komentarzy! Jeśli chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu audycje lub poprosić o pozdrowienia, lub piosenkę. Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu ze stacją za pomocą Facebooka lub innych dostępnych wymienionych metod kontaktu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *