Jeśli transmisja online na żywo stacji Dwójka Polskie Radio nie działa prawidłowo - radio nie uruchamia się lub audycja zacina się podczas słuchania, proszę zgłoś to do nas za pośrednictwem zakładki kontakt.

Dwójka Polskie Radio

5/5 - (1 vote)

Dwójka Polskie Radio online to stacja, która swoje nadawanie rozpoczęła już przed II Wojną Światową. Na początku było to kilka godzin z najważniejszymi informacjami z kraju. Swoją całodobową audycję rozpoczęła w 1949 roku. Jest to publiczna stacja, które swoje częstotliwości rozprowadza na całą Polskę. Stacja ma charakter kulturalny. Audycje skupiają się na literaturze, filozofii, muzyce poważnej, jazzowej czy ludowej. Częstymi tematami są opowieści o sztuce polskiej, o nieżyjących już twórcach kultury, ludzi nauki i sztuki.

Dzień w Polskim Radiu Dwójka online rozpoczyna się o godzinie 6:00, gdzie prowadzący witają się ze słuchaczami. Prowadzone są serwisy informacyjne i “Słowo na dziś”, czyli tematy omawiane danego dnia. W “Rozmowie dnia” zapraszani są ciekawi goście związani bezpośrednio z kulturą, sztuką, muzyką poważną i wiele innych. Codziennie można słuchać muzyki klasycznej, ambitnego jazzu i wiele innych ciekawych propozycji. Pojawiają się specjalne muzyczne programy dla słuchaczy. Oryginalne składanki od prowadzących a także znane utwory. O godzinie 12:00 bezpośrednio z Krakowa puszczany jest Hejnał Mariacki. Poza tymi programami, pojawiają się również audycje poświęcone książkom, ich premierach a także czytanie i interpretacja bezpośrednio na antenie. Na antenie Radia Polskiego Dwójki poruszane są tematy związane tylko z kulturą, sztuką, muzyką, literaturą i tym podobne. Jedynie w programach informacyjnych można posłuchać kilka słów o polityce. Codzienny przegląd pracy przedstawia sytuację na świecie, jednak prowadzący zajmują się tematami wzniosłymi.

Posłuchaj także: Polskie Radio 24 oraz Jedynki polskiego radia

Częstotliwości Polskie Radio Dwójka

  • Gdańsk: 89.5 FM
  • Katowice: 105.6 FM
  • Kraków: 102.0 FM
  • Łódź: 91.4 FM
  • Lublin: 91.8 FM
  • Poznań: 89.1 FM
  • Szczecin: 96.3 FM
  • Warszawa: 104.9 FM
  • Wrocław: 87.7 FM

Kontakt – telefon, e-mail, facebook


Dwójka Polskie Radio
Dodaj komentarz 0
Pracownicy i prezenterzy radia nie czytają komentarzy! Jeśli chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu audycje lub poprosić o pozdrowienia, lub piosenkę. Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu ze stacją za pomocą Facebooka lub innych dostępnych wymienionych metod kontaktu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *