Jeśli transmisja online na żywo stacji Radio Piekary nie działa prawidłowo - radio nie uruchamia się lub audycja zacina się podczas słuchania, proszę zgłoś to do nas za pośrednictwem zakładki kontakt.

Radio Piekary

5/5 - (1 vote)

Radio Piekary jest regionalną rozgłośnią radiową. Cieszy się ono dużą popularnością wśród mieszkańców aglomeracji śląskiej. Z prowadzonych badań wyszło, że w ciągu tygodnia aż milion mieszkańców chętnie włącza i słucha Radia Piekary. Radia można słuchać na częstotliwości 88,7 MHz w Piekarach Śląskich, Bytomiu, Chorzowie, Katowicach, Siemianowicach, Tarnowskich Górach, Radzionkowie, Gliwicach, Świętochłowicach, Rudzie Śląskiej, Mikołowie, Sosnowcu, Jaworznie, Zabrzu, Dąbrowie Górniczej i okolicznych miejscowościach. Radio Piekary jest dostępne również w innych częściach Polskich, gdyż można go słuchać online. Stacja skupia się nie tylko na szerzeniu kultury śląskiej, ale na antenie można usłyszeć wiele polskich i zagranicznych hitów. 

W roku 1926 w Piekarach zaczął funkcjonować pierwszy klub radiowy. Przez wiele lat radioklubowcy prowadzili prężne działania, aż do roku 1994, w którym to podjęto decyzję o uruchomieniu eksperymentalnego radia. W wyniku starań wielu władz 16 października 1996 Radio Piekary oficjalnie otrzymało koncesję. Radio wystartowało 17 października 1996 roku dokładnie o godzinie 15:15 i od tego czasu program nadawany jest regularnie.

Funkcję redaktora naczelnego pełni obecnie Rafał Kurowski. Aktualnie na antenie Radia Piekary można usłyszeć poza informacjami, wiele ciekawych audycji m.in. „Kawa(ł) z brodą”, „Przedszkolandia”, „Rozmowa dnia”, „Lenizm”, czy „Głowa do góry”. Dużą popularnością cieszy się Śląska Lista Przebojów, która powróciła na antenę w całkiem nowej odsłonie. Słuchacze decydują o tym, jak będzie wyglądało każde kolejne notowanie przebojów. 

Kontakt – telefon, e-mail, facebook


Radio Piekary
Dodaj komentarz 0
Pracownicy i prezenterzy radia nie czytają komentarzy! Jeśli chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu audycje lub poprosić o pozdrowienia, lub piosenkę. Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu ze stacją za pomocą Facebooka lub innych dostępnych wymienionych metod kontaktu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *