Jeśli transmisja online na żywo stacji Radio Kaszebe nie działa prawidłowo - radio nie uruchamia się lub audycja zacina się podczas słuchania, proszę zgłoś to do nas za pośrednictwem zakładki kontakt.

Radio Kaszëbë

5/5 - (2 votes)

Radio Kaszëbë jest przykładem regionalnej rozgłośni radiowej. Początkowo radio znajdowało się we Władysławowie, następnie zostało przeniesione do Rumi, a obecnie główna redakcja znajduje się w Gdyni. Radio zaczęło funkcjonować tak naprawdę dzięki Stowarzyszeniu Ziemia Pucka, gdyż jest ono jednocześnie koncesjonariuszem, jak również założycielem. Nadawanie radia rozpoczęło się 18 grudnia 2004 roku. 

Radio Kaszëbë za misję uznało umacnianie więzi lokalnych między osobami zamieszkującymi Pomorze. Radio stara się tworzyć takie relacje, aby integrować i zacieśniać więzi między społecznością kaszubską. Radio Kaszëbë nadaje przez całą dobę i dociera do szerokiego grona słuchaczy. Radia można słuchać poczynając od Helu aż do Kościerzyna, a także w Trójmieście. 

Koniecznie trzeba wspomnieć o tym, że Radio Kaszëbë ma charakter informacyjno-muzyczny i nadaje swoje audycje w dwóch językach: polskim i kaszubskim. Biorąc pod uwagę cały program, to muzyka stanowi jego większą część (60%). Głównymi punktami ramówki radia, cieszącymi się największą popularnością są: program Klëka, będący serwisem informacyjnym, w trakcie którego można usłyszeć informacje lokalne, z kraju i ze świata. Ponadto popularne jest audycja z muzyką biesiadną i pozdrowieniami SMS, a także blok konkursowy.

W sezonie wakacyjno-letnim w Radiu Kaszëbë działa studio plenerowe, które na żywo nadaje z najciekawszych miejsc na Kaszubach i uczestnicy w ciekawych wydarzeniach. Stacja kładzie duży nacisk na twórczość muzyczną w języku kaszubskim, chętnie organizując różne projekty i promując młodych wykonawców. 

Radio nadaje aż na sześciu różnych częstotliwościach: 90,1 MHz, 92,3 MHz, 94,9 MHz, 98,9 MHz, 104,5 MHz i 106,1 MHz, ale można go też słuchać przez internet. 

Kontakt – telefon, e-mail, facebook


Radio Kaszëbë
Dodaj komentarz 1
Pracownicy i prezenterzy radia nie czytają komentarzy! Jeśli chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu audycje lub poprosić o pozdrowienia, lub piosenkę. Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu ze stacją za pomocą Facebooka lub innych dostępnych wymienionych metod kontaktu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *


Luki98

Polecam, fajna stacja 🙂