Jeśli transmisja online na żywo stacji Radio Lublin nie działa prawidłowo - radio nie uruchamia się lub audycja zacina się podczas słuchania, proszę zgłoś to do nas za pośrednictwem zakładki kontakt.

Radio Lublin

5/5 - (1 vote)

Radio Lublin nadaje regionalnie z Lublina i obejmuje całe województwo lubelskie i okolice. Redakcje znajdują się również w Bielsko Białej, Zamościu, Chełmie i Puławach. Stacja radiowa skupia się przede wszystkim na informacjach lokalnych. Radio Lublin nadaje już od 1952 roku. Jego repertuar na ten moment to muzyka klasyczna, rock, pop, jazz i wiele innych. Radio Lublin znane jest z promowania nowym zespołów. Prezenterzy wypromowali między innymi Budkę Suflera, a przy rozgłośni radiowej znajduje się studio nagrań. Swoje płyty nagrywali tam między innymi: O. N. A., Irena Santor, Bajm, Anna Jantar i wiele innych. W ramówce znajdują się programy muzyczne, informacyjne, społeczne czy edukacyjne.

Radia można słuchać przez całą dobę. Od samego rana, a dokładnie od 5:30 można się już dowiedzieć najciekawszych informacji kulturalnych z regionu. Od poniedziałku do soboty na początek dnia radio proponuje “Słowo na dziś”, fragment Pisma Świętego dopasowany do każdego dnia w tygodniu. W kolejnych programach można usłyszeć wiadomości z agrobiznesu, a następnie audycje poświęcone muzyce. Co godzinę pojawia się serwis informacyjny, proponuje wydarzenia z całej Polski i świata, ale przede wszystkim regionu lubelskiego i okolic. Prezenterzy skupiają się na aktualnych problemach i zagadkach, na przykład: “do czego zdolni są grzybiarze?”. Wiele ciekawych tematów a przede wszystkim interesujących osób, nie tylko ze świata muzyki.

Częstotliwości radio Lublin

  • Biała Podlaska: 93.1 FM
  • Lublin: 89.9 FM
  • Lublin: DAB
  • Piaski: 102.2 FM
  • Ryki: 103.1 FM
  • Zamość: 103.2 FM

Kontakt – telefon, e-mail, facebook


Radio Lublin
Dodaj komentarz 1
Pracownicy i prezenterzy radia nie czytają komentarzy! Jeśli chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu audycje lub poprosić o pozdrowienia, lub piosenkę. Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu ze stacją za pomocą Facebooka lub innych dostępnych wymienionych metod kontaktu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *


Leszek

Pozdrawiam Radio Lublin i Mieszkancow w Dzien Flagi.