Jeśli transmisja online na żywo stacji Radio Zachód nie działa prawidłowo - radio nie uruchamia się lub audycja zacina się podczas słuchania, proszę zgłoś to do nas za pośrednictwem zakładki kontakt.

Radio Zachód

3.5/5 - (2 votes)

Radio Zachód jest regionalną rozgłośnią Polskiego Radia w Zielonej Górze. Początków radia można doszukiwać się już w roku 1953. Ważną datą jest 22 lipca 1953 rok, gdyż wtedy to otwarto Ekspozyturę Polskiego Radia właśnie w Zielonej Górze. Regionalna Rozgłośnia Polskiego Radia w Zielonej Górze została uruchomiona 21 stycznia 1957 roku. W tamtym okresie na fali 230 m nadawany był 50-minutowy program każdego dnia o godzinie 14:00. W roku 1964 uruchomiono nadajnik znajdujący się w Jemiołowie, dzięki czemu zasięg radia się zwiększył i obecnie obejmuje obszar blisko 150 km od nadajnika. W związku z czym Radia Zachód można słuchać również w Poznaniu oraz Berlinie. Radio Zachód nadaje na dwóch częstotliwościach: Zielona Góra/Jemiołów – 103,0 MHz i Żagań/Wichów 106,0 MHz. Poza programem głównym Radio Zachód nadaje także równolegle dwie stacje miejskie, mowa o Radiu Zielona Góra – 97,1 MHz i Radiu Gorzów – 95,6 MHz.

Radio Zachód ma profil muzyczno-informacyjny, kładąc nacisk na informacje lokalne. Wśród popularnych audycji znajdują się: „Muzyczne tradycje”, „Kto rano wstaje?”, „Gość Radia Zachód”, „Kto ma rację”, „Moc kultury”, „Płyta tygodnia”, „Otwarty mikrofon”, „Co, jak i dlaczego?”, „Radiowa akademia ekonomii”, „Radiowieczór”, „Radio Zachód na bis” i wiele innych. Wśród dziennikarzy pracujących w Radiu Zachód są osoby młode, ambitne, ale również doświadczone. Dzięki czemu wszystkie audycje są prezentowane na naprawdę wysokim poziomie. Słuchanie Radia Zachód to prawdziwa przyjemność.

Częstotliwości Polskie Radio Zachód

  • Zielona Góra: 103.0 FM
  • Zielona Góra: 106.0 FM

Kontakt – telefon, e-mail, facebook


Radio Zachód
Dodaj komentarz 0
Pracownicy i prezenterzy radia nie czytają komentarzy! Jeśli chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu audycje lub poprosić o pozdrowienia, lub piosenkę. Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu ze stacją za pomocą Facebooka lub innych dostępnych wymienionych metod kontaktu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *