Jeśli transmisja online na żywo stacji Radio Racja nie działa prawidłowo - radio nie uruchamia się lub audycja zacina się podczas słuchania, proszę zgłoś to do nas za pośrednictwem zakładki kontakt.

Radio Racja

5/5 - (1 vote)

Radio Racja jest białoruską stacją nadającą w Polsce. Radio to jest przykładem niepublicznej stacji z Białegostoku, która nadaje program w języku białoruskim. Białoruskie Radio Racja zostało uruchomione w 1999 roku. W listopadzie tego roku radio działało tylko na nadajnikach o falach średnich, ale już pod koniec grudnia udało się uruchomić nadajnik działający na falach UKF. Radia mogli słuchać wszyscy mieszkańcy Białegostoku i pobliskich terenów. Z założenia radio było skierowane do mieszkańców Białorusi oraz mniejszości narodowej, która przebywała na terenie Polski. W Białymstoku stacja nadawała na częstotliwości 105,5 MHz. Początkowo radio nadawało swój program tylko przez kilka godzin. Niestety w roku 2002 radio przestało nadawać, gdyż nie miało odpowiednich środków na prowadzenie dalszej działalności. Dziennikarze pracujący w radiu postanowili jednak je reaktywować i ponownie można było posłuchać Radia Racja w lutym 2006 roku. Na chwilę obecną radio jest finansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Pod koniec 2009 roku Radio Racja zaczęło nadawać z Białej Podlaskiej, dzięki czemu zwiększyło ono swój zasięg o Brześć. Radio Racja nadaje przez całą dobę na częstotliwości 98,10 MHz obejmując Białystok, a na częstotliwości 99,2 można posłuchać radia w Białej Podlaskiej. Przez pół godziny dziennie 19:00 – 19:30 program nadawany jest z Litwy i radia można słuchać na częstotliwości 103,80 MHz.
Wszystkie programy emitowane są w języku białoruskim. W ramówce pojawiają się programy informacyjne, publicystyczne, wiadomości społeczno-kulturalne, a także duża dawka muzyki.

Kontakt – telefon, e-mail, facebook


Radio Racja
Dodaj komentarz 1
Pracownicy i prezenterzy radia nie czytają komentarzy! Jeśli chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu audycje lub poprosić o pozdrowienia, lub piosenkę. Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu ze stacją za pomocą Facebooka lub innych dostępnych wymienionych metod kontaktu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *


Justyna

Najserdeczniejsze pozdrowienia dla Martyny i Darka Kozaczuków, rosnijcie zdrowo! Oraz najserdeczniejsze pozdrowienia dla Danusi,Piotrka,Marysi i Zosi Golonko. Zyczy rodzina Golonków z Mochnatego