Jeśli transmisja online na żywo stacji Radio Olsztyn nie działa prawidłowo - radio nie uruchamia się lub audycja zacina się podczas słuchania, proszę zgłoś to do nas za pośrednictwem zakładki kontakt.

Radio Olsztyn

5/5 - (1 vote)

Radio Olsztyn jest przykładem regionalnej rozgłośni Polskiego Radia, które nadaje na terenie Olsztyna. Polskiego Radia Olsztyn można słuchać na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego oraz części województw pomorskiego, mazowieckiego, jak również kujawsko-pomorskiego.

Początkowo Radio Olsztyn nie posiadało urządzeń, które by nadawały program w eter. Dlatego też korzystało ono wyłącznie z sieci miejskich i wojewódzkich radiowęzłów. Dzięki temu pierwszą audycję Radio Olsztyn nadało 2 października 1952 roku. Przez pierwsze 5 lat działalności radia sygnał trafiał mniej więcej do 45 tys. słuchaczy. W kolejnych latach następowało wiele zmian, które sprawiły, że Radio Olsztyn trafiało do większej liczby słuchaczy. Od roku 1992 Radio Olsztyn nadaje własny program przez całą dobę. W roku 2001 Radio Olsztyn podzieliło pasmo i rozpoczęło nadawanie regularnych audycji w języku ukraińskim. A niedługo po tym, zaczęto również nadawać audycje w języku niemieckim.

Radio Olsztyn – częstotliwości

  • Elbląg – 103.4 FM
  • Giżycko – 99.6 FM
  • Olsztyn – 103.2 FM

Polskie Radio Olsztyn nadaje na kilku częstotliwościach:

  • 103,2 MHz – Olsztyn i okolice;
  • 103,4 MHz – Elbląg, Malbork, Braniewo i okolice;
  • 99,6 MHz – Giżyce, Ełk i okolice.

Rozgłośnia posiada własne studio muzyczne z doskonałymi warunkami akustycznymi, które zostało docenione przez wiele znanych muzyków, takich jak: Edyta Górniak, Norbi, Anna Maria Jopek i wiele innych. Przez rozgłośnie emitowana jest bardzo różnorodna muzyka. Ponadto Radio Olsztyn może poszczycić się wieloma renomowanymi nagrodami i wyróżnieniami, które również wpłynęły na polepszenie zasięgu. W roku 2002 Radio Olsztyn otrzymało po raz drugi wyróżnienie „Honorowy Złoty Mikrofon”, które przyznawane jest za wysoki poziom radia i wysoką sztukę radiową, a także za wybitne osiągnięcia.

Kontakt – telefon, e-mail, facebook


Radio Olsztyn
Dodaj komentarz 0
Pracownicy i prezenterzy radia nie czytają komentarzy! Jeśli chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu audycje lub poprosić o pozdrowienia, lub piosenkę. Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu ze stacją za pomocą Facebooka lub innych dostępnych wymienionych metod kontaktu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *