Jeśli transmisja online na żywo stacji Radio Wnet nie działa prawidłowo - radio nie uruchamia się lub audycja zacina się podczas słuchania, proszę zgłoś to do nas za pośrednictwem zakładki kontakt.

Radio Wnet FM

5/5 - (3 votes)

Radio Wnet to internetowy serwis społecznościowy, który powstał w roku 2009. Radio Wnet zostało utworzone z inicjatywy kilku osób, przyczynili się do tego: Krzysztof Skowroński, Grzegorz Wasowski, Katarzyna Adamiak-Sroczyńska, Monika Makowska-Wasowska, Wojciech Cejrowski i Jerzy Jachowicz. Pierwsza audycja Radia Wnet została wyemitowana 25 maja 2009 roku. Nadano ją z Hotelu Europejskiego w Warszawie. W tym miejscu studio radia mieściło się do 15 lutego 2013 roku. Kolejną lokalizacją była ul. Koszykowa 8, z którego radio nadawało do 29 września 2014 roku, a następnie Radio Wnet przeniosło się do budynku PAST-y przy ul. Zielonej 39. Nazwa „Radio Wnet” została wymyślona przez Grzegorza Wasowskiego.

Radio Wnet  – ramówka

Radia Wnet można słuchać w Krakowie na częstotliwości 95,2 FM, w Warszawie na częstotliwości 87,8 FM, a także przez Internet. Poranki Radia Wnet trwające od godziny 7 do 9 transmitowane są również przez Radio Warszawa, łomżyńskie Radio Nadzieja, a także bydgoskie Art Radio. Misją Radia Wnet jest zwiększanie zakresu wolności w polskich mediach. Użytkownicy serwisu mogą bez problemu publikować różne audycje, materiały audiowizualne, graficzne i teksty, które sami tworzą. Każdy zarejestrowany użytkowni zyskuje miano „republikanina Radia Wnet”, dzięki czemu możliwe jest tworzenia w ramach serwisu własnego kanału radiowego, czyli Wolnej Anteny Radia Wnet. Przy Radiu Wnet działa Akademia Radia Wnet, która prowadzi szkolenia dostarczając zainteresowanym cenne porady, przykłady i wykłady, co ułatwia tworzenia własnych audycji. Absolwenci Akademii Radia Wnet mogą w pełni korzystać z infrastruktury Radia Wnet. Niektóre audycje nadawane w Radiu Wnet przygotowują zawodowcy, mowa o Stefanie Truszczyńskim, Romanie Zawadzkim, którzy zajmują się przede wszystkim muzyką klasyczną. Kultura jest działką Wojciecha Piotra Kwiatka. W Radiu Wnet można usłyszeć również audycje muzyczne, sportowe i podróżnicze. Jedna z audycji prowadzona jest przez osoby niepełnosprawne intelektualnie.

Radio Wnet częstotliwości

  • Białystok – 103.9 FM
  • Bydgoszcz – 104.4 FM
  • Kraków – 95.2 FM
  • Lublin – 101.1 FM
  • Szczecin – 98.9 FM
  • Warszawa – 87.8 FM
  • Wrocław – 96.8 FM
  • Łódź – 106.1 FM

Kontakt – telefon, e-mail, facebook


Radio Wnet FM
Dodaj komentarz 0
Pracownicy i prezenterzy radia nie czytają komentarzy! Jeśli chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu audycje lub poprosić o pozdrowienia, lub piosenkę. Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu ze stacją za pomocą Facebooka lub innych dostępnych wymienionych metod kontaktu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *