Jeśli transmisja online na żywo stacji Radio Tczew nie działa prawidłowo - radio nie uruchamia się lub audycja zacina się podczas słuchania, proszę zgłoś to do nas za pośrednictwem zakładki kontakt.

Radio Tczew

5/5 - (1 vote)

Radio Tczew jest lokalną rozgłośnią radiową mieszczącą się w Tczewie. Radio Tczew niejako powstało na bazie Radia Fabryka, dlatego też jego początków można doszukiwać się już w roku 2004. Stacja należy do spółki Telkab, która 26 stycznia 2016 roku otrzymała koncesję na nadawanie programu pod nazwą Radio Tczew. Testy nad uruchomieniem radia trwały od 4 listopada 2016 roku i przebiegły bardzo dobrze, dzięki czemu Radio Tczew mogło ruszyć z emisją pełnego programu 21 listopada 2016 roku. Radio Tczew nadaje na częstotliwości 100,8 MHz, a swój nadajnik ma umieszczony na budynku telewizji kablowej Telkab w Tczewie. Program emitowany przez radio jest skierowany do wszystkich osób zamieszkujących Tczew i pobliskie gminy. W praktyce jednak zasięg jest dużo większy i radia można z powodzeniem słuchać w miejscowościach bardziej oddalonych od Tczewa, jak np. w Pruszczu Gdański, Malborku, czy nawet w Gdańsku. Radio Tczew można znaleźć także w internecie.

Radio Tczew nie ma ściśle określonego programu, jest raczej dość uniwersalnym radiem, w którym znajdzie się dawkę dobrej muzyki i rzetelnych informacji. W audycjach dziennikarze starają się nawiązać kontakt ze słuchaczami. W programach informacyjnych poza wiadomościami z kraju, pojawiają się informacje lokalne, dla kierowców, prognoza pogody, a także wiadomości sportowe. Jednym z ważniejszych punktów programu są rozmowy prowadzone z gośćmi radia. Do ciekawych programów można zaliczyć program „Z historii list przebojów”. Poza utworami muzyki popularnej, znajdą tutaj coś dla siebie również fani muzyki alternatywnej.

Częstotliwości Radio Tczew

  • Tczew: 100.8 FM

Kontakt – telefon, e-mail, facebook


Radio Tczew
Dodaj komentarz 0
Pracownicy i prezenterzy radia nie czytają komentarzy! Jeśli chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu audycje lub poprosić o pozdrowienia, lub piosenkę. Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu ze stacją za pomocą Facebooka lub innych dostępnych wymienionych metod kontaktu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *