Jeśli transmisja online na żywo stacji Radio Kielce nie działa prawidłowo - radio nie uruchamia się lub audycja zacina się podczas słuchania, proszę zgłoś to do nas za pośrednictwem zakładki kontakt.

Radio Kielce

4.5/5 - (2 votes)

Radio Kielce jest regionalną rozgłośnia Polskiego Radia, które nadaje z Kielc. Pierwsza audycja przez Radio Kielce została nadana 2 października 1952 roku. Dzięki nadajnikowi umieszczonemu na Świętym Krzyżu radio obejmuje swoim zasięgiem obszar całego województwa świętokrzyskiego, jak również dość duże fragmenty województw ościennych. Radio Kielce posiada także pięć redakcji terenowych, które zostały zlokalizowane w Kazimierzy Wielkiej, Jędrzejewie, Sandomierzu, Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Starachowicach. Słuchacze mają również możliwość słuchania radia za pośrednictwem Internetu.
Radio Kielce należy do Stowarzyszenia 4R, a także spółki Audytorium 17, która zrzesza wszystkie rozgłośnie regionalne Polskiego Radia.

Częstotliwość Radio Kielce

Radio Kielce nadaje analogowo na następujących częstotliwościach:

  • SLR Kielce Targowa – 90,40 MHz;
  • RTCN Święty Krzyż – 101,40 MHz;
  • SLR Dobromierz – 100,00 MHz.

Radio Kielce skupia się w głównej mierze na życiu społecznym, kulturalnym i na sprawach dotyczących danego regionu. Każdego dnia słuchacze mogą usłyszeć wywiady i reportaże dotyczące tradycji regionu, zwyczajów, albo wywiadów ludzi, zamieszkujących ten obszar Polski. Oczywiście poza wspomnianymi audycjami, Radio Kielce skupia się także na nadawaniu muzyki różnych gatunków, aby każdy słuchacz mógł znaleźć coś dla siebie. Dlatego w Radio Kielce prezentowana jest zarówno muzyka znana i popularna, a także folklorystyczna (audycja – „Folklor), która ma rzeszę słuchaczy.

Kontakt – telefon, e-mail, facebook


Radio Kielce
Dodaj komentarz 0
Pracownicy i prezenterzy radia nie czytają komentarzy! Jeśli chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu audycje lub poprosić o pozdrowienia, lub piosenkę. Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu ze stacją za pomocą Facebooka lub innych dostępnych wymienionych metod kontaktu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *