Dlaczego warto zacząć grać na keyboardzie?

keyboard

Jak zacząć grać na keyboardzie? Czy to instrument, którego obsługi można nauczyć się szybko? Jak wybrać idealny keyobard na początek? Sprawdźmy!

Jak nauczyć się grać na keyboardzie?

Jeśli chcesz rozpocząć nowe hobby lub chcesz zachować sprawność umysłową, gra na keyboardzie jest świetnym pomysłem. Gra na tym instrumencie może być świetnym źródłem rozrywki, może pomóc w pozbyciu się stresu, a nawet może być dobrym źródłem dochodu. Aby nauczyć się grać na keyboardzie, wystarczy odrobina czasu i dużo praktyki.

Rodzaje keyboardów

Istnieją trzy główne rodzaje keyboardów, na których można grać – akustyczne, elektryczne i syntezatory. Sporo osób rozpoczyna swoją przygodę od “akustyka”. Takie keyboardy kupisz w sklepie nauczsiegrac.pl. Jest to najlepsza opcja na początek. 

Tzw. keyboardy elektryczne przede wszystkim są lżejsze od pianin akustycznych i zazwyczaj tańsze, ale nie mają takiego samego brzmienia jak prawdziwe pianino. Syntezator ma mnóstwo różnych ustawień i może tworzyć najróżniejsze dźwięki, takie jak chóry, bębny i instrumenty smyczkowe. Syntezatory są zwykle nieco droższe, ale z powodzeniem odnajdą się np. w studio muzycznym.

Jakie cechy powinien mieć dobry keyboard do nauki?

Aby znaleźć keyboard idealny dla początkujących, musisz zwrócić uwagę na jego cechy i cenę. Najlepsze keyboardy dla początkujących będą miały ważone klawisze i brzmienie, które jest łatwe do zrozumienia. Niektóre z funkcji, których należy szukać w keyboardzie dla początkujących, to pedał sustain, przełącznik sustain, regulowana głośność i czułość na dotyk. 

Klawisze ważone są cięższe niż tradycyjne klawisze, co ułatwia grę na instrumencie. Klawisze na klawiaturze ważonej pozostają na swoim miejscu, gdy chcesz je nacisnąć, dlatego łatwiej jest się uczyć na keyboardzie z klawiszami ważonymi. 

Polecane utwory do nauki gry na keyboardzie

“Amazing Grace” – ta piosenka to świetny sposób na naukę przechodzenia z jednej nuty na drugą. Jest to również świetny sposób na naukę przechodzenia z używania lewej ręki do używania prawej. 

– “Hot Cross Buns” – ta piosenka jest świetnym sposobem na rozpoczęcie nauki gry na keyboardzie, ponieważ ma powtarzający się wzór. Pomoże Ci to przyzwyczaić się do ćwiczeń. 

– “Mary Had a Little Lamb” – ta piosenka jest świetnym sposobem na rozpoczęcie nauki gry na keyboardzie ze względu na swoją prostotę. Tak samo, jak “Twinkle Twinkle Little Star” – ta piosenka to świetny sposób na naukę gry z wykorzystaniem lewej ręki. 

O nauce gry na keyboardzie trzeba myśleć nieco inaczej niż o gitarze, harmonijce, czy ukulele. Tutaj bardzo dużo zależy od właściwego wyćwiczenia pracy synchronicznej między dwoma rękami. Osoby, które mają wyraźnie zaznaczoną dominującą część ciała (a takich nie brakuje) początkowo mogą mieć sporo problemów. Warto jednak pamiętać o tym, że trening czyni mistrza. Im więcej czasu poświęcimy na naukę gry, tym szybciej nasze dłonie zaczną ze sobą współpracować.

Podsumowanie

Gra na keyboardzie jest wspaniałym hobby i może być dobrym źródłem dochodu. Aby zacząć grać na keyboardzie, trzeba znaleźć dobrą klawiaturę i zacząć ćwiczyć. Aby znaleźć dobry keyboard, poszukaj ważonych klawiszy i łatwego do zrozumienia dźwięku. Gdy już będziesz miał keyboard, zacznij ćwiczyć każdego dnia, a szybko opanujesz sztukę gry na tym świetnie brzmiącym, dającym ogromne możliwości, instrumencie muzycznym. 


Dlaczego warto zacząć grać na keyboardzie?
Dodaj komentarz 0
Pracownicy i prezenterzy radia nie czytają komentarzy! Jeśli chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu audycje lub poprosić o pozdrowienia, lub piosenkę. Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu ze stacją za pomocą Facebooka lub innych dostępnych wymienionych metod kontaktu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *