Jakich stacji radiowych słuchają Polacy?

popularne stacje radiowe w Polsce
5/5 - (1 vote)

Wiele osób myślało, że telewizja, VOD czy serwisy oferujące streaming muzyki takie jak Tidal, Spotify czy nawet Youtube wyprą tradycyjne radio w Polsce. Tak się nie stało, znamy najnowszy raport, który pokazuje, że radio internetowe jest nadal popularne, a Polacy chętnie wybierają i słuchają swoich ulubionych stacji radiowych w biurze, w domu o poranku czy w samochodzie w drodze do pracy.

Z raportu i wyników opublikowanych przez Komitet Badań Radiowych, wynika, że ponad 70% Polaków słuch radia tradycyjnego lub internetowego każdego dnia. Z raportu wynika, że prawie 22 mln mieszkańców Polski wybiera radio podczas drogi do szkoły, weekendu czy w pracy, daje to o 760 tysięcy osób więcej niż w roku poprzednim.

Radio idealnie trafią swoją grupę odbiorczą, ponieważ radio notuje ciągły wzrostu słuchaczy w wieku 25-39 lat oraz 40-59 lat, osoby w tej grupie to niemal 75% wszystkich odbiorców. Młodzież w wieku 15-24 lat wybiera pewnie znacznie częściej YouTube czy Spotify, w rankingu wypadła troszkę gorzej około 71% słucha radia codziennie.

Najczęściej słuchane stacje radiowe w Polsce..

Najciekawszym punktem raportu jest zmierzenie popularności stacji radiowych w Polsce. Wiele stacji radiowych słuchana jest każdego dnia i niezmiernie od kilku lat są na pierwszym miejscu każdego rankingu. Wśród stacji o zasięgu ogólnopolskim na pierwszy miejscu znajduje się RMF FM – 25,4% słuchaczy. Radio ZET z wynikiem 12.5% zajęło drugie miejsce w raporcie. Na podium znalazło się także radio Program I Polskiego radia z mniejszym wynikiem niż w roku ubiegłym, 7,1%.

W raporcie zostały uwzględnione także sieci radiowe tutaj na pierwszym miejscu znalazła się ESKA z wynikiem 8,1%, na drugim miejscu Audytorium 17, która składa się z kilku stacji radiowych między innymi: Radio Kraków, Radio Szczecin czy Radio Wrocław. Podium zamykam RMF MAXXX.


Jakich stacji radiowych słuchają Polacy?
Dodaj komentarz 0
Pracownicy i prezenterzy radia nie czytają komentarzy! Jeśli chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu audycje lub poprosić o pozdrowienia, lub piosenkę. Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu ze stacją za pomocą Facebooka lub innych dostępnych wymienionych metod kontaktu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *