Radio Wojciecha Manna rusza od czerwca! Jak słuchać audycji radia “Nowy Świat”?

radio wojciecha manna
4.2/5 - (4 votes)

Dla wielu osób wielkim szokiem była informacja, związana z odejściem w połowie marca Wojciecha Manna z radiowej “Trójki”. Bez wątpienia odejście Wojciecha Manna z Trójki, z którą był związany od 55 lat, było sporym ciosem dla stałych słuchaczy, jego audycje przyciągały wielu lojalnych odbiorców od lat. Odejście Wojciecha Manna nie przeszło bez echa w prasie i telewizji, dla wielu osób był to znak i sygnał do nadejścia dużych zmian. Wielu zwolnionych dziennikarzy w ramach solidarności opuściło rozgłośnie radiowej Trójki, wspólnie doszli do wniosku, że założą razem Radio “Nowy Świat”, pomysł został zainicjowany przez grupę Ratujmy Trójkę.

Zbiórka na radio Wojciecha Manna w serwisie Patronite.pl

Słuchacze ochoczo namawiali zwolnionych dziennikarzy do założenia swojego radia. Tak ruszyła inicjatywa i zbiórka w serwisie Patronite na radio “Nowy Świat”. Jak możemy przeczytać na stronie oficjalnej zbiórki: Dobre radio tworzą nie tylko dziennikarze, realizatorzy, technicy czy reporterzy. Bez nich nie byłoby radia, ale też radia nie byłoby bez słuchaczy. Dziś każdy z Was może pójść o krok dalej – stając się współtwórcą i mecenasem Radia “Nowy Świat”!

Zbiórka dostępna jest na stronie https://patronite.pl/radionowyswiat, każdy z nas może wesprzeć powstanie nowego radia na czele z Wojciechem Mannem. Aktualnie udało się zebrać ponad 500 000 zł, zbiórka ruszyła od 16 kwietnia 2020 roku, akcje wsparło blisko 18 000 patronów. Głównymi udziałowcami Spółki “Ratujmy Trójkę” są Magda Jethon, Jan Chojnacki, Piotr Jedliński oraz Wojciech Mann. W krótkim czasie udało się zebrać wystarczającą kwotę na zakup sprzętu oraz wynajem odpowiedniego lokalu. Magda Jethon poinformowała, że już w maju zostanie zakupiony sprzęt, trwają także poszukiwania miejsca na redakcję. Według wielu informacji Radio “Nowy Świat” zacznie nadawać już od czerwca!

Co wiemy o radiu “Nowy Świat”? Kogo usłyszmy w radiu Nowy Świat?

W realizację i utworzenie nowego radio pod nazwą “Nowy Świat” zaangażowało się wielu trójkowych dziennikarzy, którzy stali za sukcesem radiowej Trójki. Nowe radio ma połączyć najlepsze tradycje z dawnej Trójki. Znamy kilka osób, które zadeklarowały, że chętnie dołączą do radia Wojciecha Manna. Wśród dziennikarzy możemy wymienić takie osoby jak: Jerzy Sosnowski, Fisz, Wojciech Waglewski, Małgorzata Maliborska, Anna Krakowska, Joanna Kołaczkowska, Piotr Bukartyk, Kuba Badach. Do zespołu chce dołączyć także kilku dziennikarzy niezwiązanych wcześniej z Trójką: Eliza Michalik, Grzegorz Markowski, Katarzyna Kasia, Jose Torres, Krzysztof Łuszczewski i Jah Jah Frankowski. Ogromne wsparcie w rozwój projektu i inicjatywy wyraziło wiele cenionych osób m.in.: Wojciech Malajkat, Krystyna Kofta i Zbigniew Zamachowski. Kilka dniu temu poinformowano, że do załogi radia Nowy Świat dołączy Tomasz Raczek oraz Dorota Segda.

Kiedy ruszy Radio Nowy Świat – Wojciecha Manna?

Według informacji dostępnych w sieci oraz na profilach społecznościowych głównych założycieli radia istnieje duża szansa, że radio Nowy Świat ruszy z nadawaniem już od czerwca 2020 roku. Na chwilę obecną trwają intensywne prace nad wynajęciem lokalu, który będzie służył jako redakcja radia oraz zakup niezbędnego sprzętu umożliwiającego rozpoczęcie audycji radiowych. Czekamy z niecierpliwością na kolejne informacje, na temat, kiedy ruszy radio “Nowy Świat” oraz w jaki sposób będziemy mogli słuchać nowych audycji z udziałem Wojciecha Manna i innych znakomitych dziennikarzy radiowych. Trzymamy kciuki za rozwój stacji!


Radio Wojciecha Manna rusza od czerwca! Jak słuchać audycji radia “Nowy Świat”?
Dodaj komentarz 0
Pracownicy i prezenterzy radia nie czytają komentarzy! Jeśli chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu audycje lub poprosić o pozdrowienia, lub piosenkę. Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu ze stacją za pomocą Facebooka lub innych dostępnych wymienionych metod kontaktu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *