Jeśli transmisja online na żywo stacji Radio eM nie działa prawidłowo - radio nie uruchamia się lub audycja zacina się podczas słuchania, proszę zgłoś to do nas za pośrednictwem zakładki kontakt.


Radio eM

5/5 - (1 vote)

Radio eM, czyli ewangeliczna Miłość jest śląską stacją radiową, którą prowadzi Instytut Gość Media z siedzibą mieszczącą się w Katowicach przy ul. Wita Stwosza 11.
Radia eM można słuchać na częstotliwości 107,6 MHz, dzięki czemu jest ono słyszalne na obszarze całego województwa śląskiego, a także na niektórych obszarach województwa małopolskiego, opolskiego i łódzkiego. Radio eM jest również odbierane u polskich sąsiadów, można go słuchać w Czechach i na Słowacji.

Rozgłośnię Radia eM utworzono w 1991 roku. Na samym początku radio funkcjonowało pod innymi nazwami, obowiązywała nazwa Radio Archidiecezji Katowickiej i Radio Arka. Od początku roku 1998 aż do 31 marca 2002 roku radio przynależało do sieci Plus, dlatego też funkcjonowała nazwa Radio Plus Katowice. Obecna nazwa radia zaczęło obowiązywać od 1 kwietnia 2002 roku.
Radio eM zostało utworzone z inicjatywy archidiecezji katowickiej. Radio eM jest przykładem stacji katolickiej i regionalnej. Jego oferta skierowana jest głównie do osób w wieku od 25 do 50 lat, które interesują się tematyką religijną i światem widzianym z perspektywy katolickiej. Radio eM promowane jest przez hasło: „Kto słucha nie błądzi”.

Stacja skupia się przede wszystkim na emitowani audycji muzyczno-rozrywkowych. W ramówce można także usłyszeć programy kulturalne oraz polityczne, ważne dla regionu. Codziennie w Radiu eM nadawanych jest blisko 6 godzin audycji religijnych, pozycją obowiązkową jest oczywiście Koronka do Miłosierdzia Bożego. Codziennie o godzinie 5:30 odmawiany jest różaniec, a zaraz po nim jest czytana i komentowana Ewangelia dnia. Pasmo południowe zaczynające się od godziny 13:10 każdego dnia emituje inny program. W poniedziałki słuchacze mogą usłyszeć magazyn sportowy, w środy magazyn medyczny, w czwartki magazyn historyczny, a w soboty magazyn filmowy. Ponadto w programie Radia eM znajdują się takie audycje jak: Rozmowa poranka; Świat jest piękny; eM jak miłość Słowem pisana; Łagodny wieczór; Podróż do wnętrza innego; Tym żyje kościół; 12 koszy ułamków; Felietony nie z ambony.

Częstotliwości Radio eM

  • Katowice: 107.6 FM

Kontakt – telefon, e-mail, facebook


Radio eM
Dodaj komentarz 0
Pracownicy i prezenterzy radia nie czytają komentarzy! Jeśli chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu audycje lub poprosić o pozdrowienia, lub piosenkę. Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu ze stacją za pomocą Facebooka lub innych dostępnych wymienionych metod kontaktu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *