Ukulele – czy to dobry pomysł na prezent?

Ukulele

Sezon imprez okolicznościowych trwa w najlepsze. Komunie, wesela, chrzciny, urodziny, imieniny – na wszystkie te okazje wręczamy prezenty. Coraz częściej zależy nam, by zamiast lub oprócz gotówki podarować bliskiej osobie coś szczególnego, czego wartości nie determinuje wyłącznie cena. Takim prezentem może być… ukulele – niepozorny instrument o wielkim potencjale.

Ukulele – co to za instrument?

Ukulele jest instrumentem muzycznym z grupy strunowych szarpanych, wyposażonym na ogół w 4 struny. Wywodzi się z Hawajów. W tradycyjnym wydaniu przypomina małą gitarę klasyczną. Na ukulele gra się palcami, rzadziej z użyciem kostki. Chociaż najczęściej pełni rolę instrumentu akompaniującego, to może z powodzeniem służyć do gry solowej.

Ukulele – prezent dla każdego?

Ukulele to prezent uniwersalny, ale tylko pod warunkiem, że obdarowywana osoba ma zapędy artystyczne lub z dużym prawdopodobieństwem zechce rozwijać muzyczny talent. Ukulele powinno ucieszyć przede wszystkim miłośnika muzyki – dużego i małego. Co ważne nie musimy wiedzieć, czy obdarowywana osoba kiedykolwiek grała na jakimś instrumencie, bo na ukulele mogą zacząć grać zarówno doświadczeni muzycy, jak i zupełne świeżaki.

Ukulele jako prezent dla dziecka

Kompaktowy, poręczny instrument świetnie leży nie tylko w dorosłych dłoniach, dlatego stanowi doskonały pomysł na prezent dla dziecka – zwłaszcza, gdy maluch jest umuzyczniony oraz/lub bardzo chciałby nauczyć się grać na jakimś instrumencie, np. na gitarze. Grę na ukulele znacznie łatwiej i szybciej opanować młodemu człowiekowi niż grę na gitarze. Akordy są prostsze i mniej wymagające. Ukulele ma tylko cztery struny. Do tego są one znacznie miększe niż w gitarze. Często wystarczy już 1 lekcja, by zagrać prostą piosenkę. Dlatego istnieje niewielkie ryzyko, że dziecko zniechęci się lub straci cierpliwość podczas nauki. W sklepie z ukulele nauczsiegrac.pl można znaleźć specjalną wersję instrumentu, dedykowaną właśnie dzieciom, o całkowitej długości zaledwie 54 cm. Ukulele sopranowe dla dzieci są radośnie kolorowe, lekkie, kompaktowe i poręczne, a przy tym tanie. Dziecięcy, budżetowy model, oferujący pełne spektrum możliwości, kupimy przez Internet za ok. 170 zł. Paczka bez problemu zmieści się w skrytce paczkomatu.

Ukulele jako prezent dla nastolatka

Ukulele to doskonały pomysł na prezent niezależnie od wieku obdarowywanej osoby i jej gustów muzycznych. Na ukulele grał król rock and rolla Elvis Presley i Paul McCartney z The Beatles. Sięgają po niego artyści młodego pokolenia, jak Taylor Swift czy Meghan Trainor. Nastolatkowie często posiadają muzycznych idoli, którzy na łamach serwisów społecznościowych zamieszczają filmiki pokazujące, jak grają na ukulele w czasie wolnym. Pasja idola może być okazać się zaraźliwa…

Ukulele jako prezent dla gitarzysty

Co ciekawe, ukulele powinno ucieszyć gitarzystę amatora, który ma już opanowaną grę na tym instrumencie. Osoba grająca na gitarze bez problemu okiełzna ukulele. Oczywiście obydwa instrumenty zapewniają inne brzmienia, jednak stosowane chwyty są identyczne. Stosunkowo duże rozmiary gitary często ograniczają mobilność. W związku z tym nasz gitarzysta może niechętnie zabierać instrument na imprezy i wyjazdy. Lekkie i niewielkie ukulele przetransportuje bez problemu. Instrument zmieści się nie tylko do dużej walizki, ale także do bagażu podręcznego czy większego plecaka. Dzięki temu pozytywna, wakacyjna muzyka będzie mogła towarzyszyć Wam praktycznie wszędzie.

Ukulele – prezent w rozsądnej cenie

Ukulele to pomysł na wartościowy i oryginalny prezent, który nie zrujnuje naszego budżetu. Wysokiej jakości instrument kupimy już za około 250-300 zł. Za najtańsze modele sopranowe zapłacimy nieco ponad 100 zł, czyli mniej więcej tyle, ile trzeba dzisiaj wydać na… efektowny bukiet kwiatów. Za stosunkowo niewielkie pieniądze obdarowany zyskuje pamiątkę na lata, praktyczną rzecz i szansę rozwinięcia nowej, pięknej pasji.

Teraz już chyba nikt nie ma wątpliwości, że ukulele to idealny pomysł na prezent.


Ukulele – czy to dobry pomysł na prezent?
Dodaj komentarz 0
Pracownicy i prezenterzy radia nie czytają komentarzy! Jeśli chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu audycje lub poprosić o pozdrowienia, lub piosenkę. Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu ze stacją za pomocą Facebooka lub innych dostępnych wymienionych metod kontaktu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *