Jeśli transmisja online na żywo stacji Radio Akadera nie działa prawidłowo - radio nie uruchamia się lub audycja zacina się podczas słuchania, proszę zgłoś to do nas za pośrednictwem zakładki kontakt.


Radio Akadera

5/5 - (1 vote)

Radio Akadera działa od kilkudziesięciu lat, zostało założone w 1978 roku. Początkowo był to radiowęzeł działający przy ul. Krakowskiej, potem działał w akademiku „Alfa” PB przy ul. Zwierzynieckiej. Jednak akademicka rozgłośnia cieszyła się tak dużą popularnością, że w roku 1984 podjęto decyzję o utworzeniu profesjonalnego radia, które do tej pory nadaje z budynku Hotelu Asystenta Politechniki Białostockiej. Podczas całej swojej działalności przez dwa lata (1992-1994) radio nadawało na częstotliwości 68,5 MHz, mimo braku uprawnień. W roku 1994 Radio Akadera stało się stacją koncesjonowaną i później zostało włączone do grupy Polskich Rozgłośni Akademickich. 

Obecnie  radio nadaje na częstotliwości 87,7 MHz i cieszy się sporym zasięgiem. Radia można słychać w całym Białymstoku, a także miejscowościach oddalonych nawet o 50 km od Białegostoku. 

W rozgłośni pracują zawodowi dziennikarze i studenci białostockich wyższych uczelni. Na stanowisku redaktora naczelnego obecnie zasiada Julitta Grzywa. 

W radiu można usłyszeć muzykę rockową, na listy przebojów wskakują lokalne zespołu, dzięki czemu mają one możliwość dotarcia do szerszego grona publiczności. Radio zajęło się prowadzeniem projektu „Kultowa Akadera”, w ramach którego organizowane są darmowe koncerty ze znanymi polskimi i lokalnymi zespołami. 

W blokach informacyjnych pojawiają się najważniejsze wiadomości z regionu, istotne dla mieszkańców Podlasia. W ramówce radia znajdują się także programy publicystyczne, naukowe, kulturalne, czy informacje drogowe.

Kontakt – telefon, e-mail, facebook


Radio Akadera
Dodaj komentarz 0
Pracownicy i prezenterzy radia nie czytają komentarzy! Jeśli chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu audycje lub poprosić o pozdrowienia, lub piosenkę. Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu ze stacją za pomocą Facebooka lub innych dostępnych wymienionych metod kontaktu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *