Porcelana Rosenthal – oryginalny prezent dla miłośnika sztuki użytkowej

Porcelana Rosenthal

Artykuł sponsorowany

Wybór prezentu dla miłośnika sztuki to nie lada wyzwanie. Takie osoby poszukują wartości artystycznych nawet w przedmiotach codziennego użytku. Odczuwają i dostrzegają znacznie więcej. Czerpią radość i satysfakcję z wykorzystania sztuki na co dzień. W związku z tym entuzjastę sztuki użytkowej warto obdarować oryginalnym prezentem, który łączy w sobie perfekcyjne rzemiosło, niebanalny design oraz długoletnią tradycję. Warto wybrać porcelanę Rosenthal, o której opowiemy w naszym artykule. 

Porcelana Rosenthal Maria Biała – zestaw kultowej ceramiki

Rosenthal to legendarna porcelana, która – mimo upływu lat – nie traci na popularności. Historia firmy Rosenthal sięga XIX wieku, kiedy to Philip Rosenthal założył w Niemczech pierwszą pracownię malowania porcelany. Już na początku XX wieku firma była potęgą w branży, a unikatowe elementy zastawy przyniosły założycielom ogromną sławę i uznanie.

Najbardziej rozpoznawalnym serwisem jest zestaw rosenthal Maria Biała. To idealny zestaw na początek przygody z kolekcjonowaniem porcelany sygnowanej marką Rosenthal. Maria Biała wyróżnia się przepiękną, elegancką formą. Urzekające wzornictwo przyciąga wzrok subtelnymi liniami i gładką powierzchnią nieskazitelnie białych naczyń.

Kolekcja obejmuje różne elementy, takie jak: filiżanki do kawy z podstawkami, klasyczne dzbanki, mleczniki, cukiernice, półmiski czy wazy. Dzięki prostemu – a jednocześnie wysublimowanemu – wzornictwu zestaw nadaje się zarówno na co dzień, jak i na różnego rodzaju uroczystości. To doskonały prezent dla każdego miłośnika ponadczasowego piękna.

Rosenthal to połączenie przeszłości i przyszłości

Ceramika Rosenthal jest unikalna i ponadczasowa. W pięknych naczyniach z cienkiej porcelany zaklęta jest głęboko zakorzeniona tradycja i dziedzictwo sztuki użytkowej. Najbardziej zachwyca design, który w ogóle nie wychodzi z mody – mimo nawiązania do minionych epok.

Niezwykle ciekawy jest fakt, że projekty sprzed lat są inspiracją dla współczesnych kolekcji, które idealnie wpisują się w nowoczesne trendy. Marka Rosenthal doskonale wie, jak połączyć dawne rzemiosło z nowatorskimi rozwiązaniami, które są przyszłością designu ceramicznego.

Obdarowana osoba z pewnością doceni kunszt, z jakim wykonane są poszczególne elementy serwisu. Marka Rosenthal wyróżnia się bowiem najwyższą jakością i starannością wykonania.

Ta precyzja, umiejętności i wiedza przekazywane są z pokolenia na pokolenie, ponieważ Rosenthal to przedsiębiorstwo rodzinne. Philip Rosenthal uczył się rzemiosła od swego ojca, który w XIX wieku zaczynał budować dziedzictwo od handlu porcelaną. 

Jakie elementy zestawu warto kupić w prezencie?

Z pewnością warto zdecydować się na klasyczne filiżanki z podstawkami. Dostępne są również gotowe serwisy do herbaty czy kawy, które obejmują cały zestaw naczyń, niezbędnych do serwowania. Prezent można uzupełnić o piękną cukiernicę i mlecznik, a także dzbanek do kawy czy herbaty. Ciekawym dodatkiem będzie także patera do podawania ciast.

Podsumowując, porcelana Rosenthal to idealny prezent dla każdego miłośnika sztuki użytkowej. Piękne serwisy ozdobią witrynki i zrobią furorę podczas niejednego przyjęcia. Są wykonane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły i posłużą przez wiele lat. Co istotne – mają wartość kolekcjonerską, dzięki czemu stanowią również inwestycję. Porcelana Rosenthal to nie tylko Maria Biała (choć ta kolekcja jest najbardziej rozpoznawalna), ale także Sanssouci Ramona, Alpejski Ogród czy Maria Kryształowa. Wybierz te naczynia, które będą odpowiadać obdarowanej osobie. 


Porcelana Rosenthal – oryginalny prezent dla miłośnika sztuki użytkowej
Dodaj komentarz 0
Pracownicy i prezenterzy radia nie czytają komentarzy! Jeśli chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu audycje lub poprosić o pozdrowienia, lub piosenkę. Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu ze stacją za pomocą Facebooka lub innych dostępnych wymienionych metod kontaktu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *