Najlepszy transmiter FM – jak wybrać?

dziewczyn w żółtej koszuli

Jak wybrać najlepszy transmiter FM? Na co zwrócić uwagę, szukając odpowiedniego urządzenia? Czym w ogóle jest transmiter FM? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury!

  1. Jak działa transmiter FM?
  2. Transmiter Bluetooth – zalety i wady 
  3. Na co zwracać uwagę, wybierając transmitery FM?

Transmitery radiowe to doskonałe urządzenia, dzięki którym każdy kierowca może słuchać swojej ulubionej muzyki w sytuacji, gdy nie ma możliwości podłączenia smartfonu do radia za pomocą kabla. Aby bez problemu odtworzyć interesujące nas utwory, wystarczy urządzenie z Bluetooth. Dobry transmiter umożliwia także prowadzenie rozmów głosowych, czy śledzenie komunikatów nawigacyjnych. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem tego rodzaju urządzenia, sprawdź, na co zwracać uwagę, wybierając optymalne rozwiązanie dla siebie. 

Jak działa transmiter FM?

Transmiter FM działa bardzo prosto. Wystarczy zainstalować na swoim urządzeniu mobilnym odpowiedni program i uruchomić funkcję Bluetooth, w celu sparowania telefonu z transmiterem. Samo urządzenie podłącza się do gniazda zapalniczki. Następnie ustawia się wspólną i przede wszystkim wolną częstotliwość w aplikacji oraz w radiu samochodowym i gotowe. 

Jeśli zastanawiasz się, jaki najlepszy transmiter FM wybrać, musisz w pierwszej kolejności zapoznać się z parametrami interesujących Cię wariantów. Warto również sprawdzić dostępne w Internecie rankingi, które pokazują aktualnie najpopularniejsze rozwiązania. Dobrą opcją jest również czytanie opinii klientów, którzy już korzystali lub korzystają z transmiterów FM, które chciałbyś kupić.

Transmiter Bluetooth – zalety i wady

Transmiter Bluetooth cieszy się sporą popularnością, ale zanim zdecydujesz się na jego zakup, koniecznie zapoznaj się z wadami urządzenia. Niektóre z nich można w jakiś sposób wyeliminować czy ograniczyć, ale głównie decydując się na transmiter Bluetooth z wyższej półki. 

Do zalet transmiterów Bluetooth zalicza się niewielką wielkość oraz poręczną i ergonomiczną konstrukcję. Ponadto plusem jest łatwość obsługi, ponieważ wystarczy mieć przy sobie smartfon lub pendrive. Transmiter Bluetooth umożliwia słuchanie muzyki, audiobooków czy podcastów. Dobre urządzenie pozwala także śledzić komunikaty nawigacyjne oraz prowadzić rozmowy głosowe. Z reguły transmiter Bluetooth obsługuje telefony z systemem Android oraz iOS. 

Do wad transmiterów tego rodzaju zalicza się natomiast niska jakość tanich urządzeń. Czasami podczas słuchania muzyki mogą pojawiać się szumy, które mają negatywny wpływ na samą jakość dźwięku. Niekiedy również mogą być problemy z ustawieniem wolnych radiowych częstotliwości.  

Na co zwracać uwagę, wybierając transmitery FM?

Jeśli planujesz zakup transmitera FM, koniecznie zwróć uwagę na jakość dźwięku interesującego Cię modelu. Równie ważny jest zasięg, sposób zasilania, wyświetlacz LCD, pilot i inne, dodatkowe funkcje, jak na przykład slot na kartę SD. Dzięki wyświetlaczowi LCD samo sterowanie transmiterem FM będzie dużo łatwiejsze i wygodniejsze. Pilot natomiast umożliwia szybkie wybranie interesującej nas muzyki. Oczywiście ważny będzie moduł Bluetooth, jeśli zależy nam na bezprzewodowym przesyłaniu utworów. Gniazdo USB natomiast umożliwia podłączenie pendrive lub samego urządzenia za pośrednictwem kabla.

Jak widać czytnik kart pamięci, port usb lub łatwa regulacja głośności mają znaczenie dla komfortu użytkowania, szczególnie jeżeli ktoś chce wykorzystywać go jako zestaw głośnomówiący.

Materiał zewnętrzny


Najlepszy transmiter FM – jak wybrać?
Dodaj komentarz 0
Pracownicy i prezenterzy radia nie czytają komentarzy! Jeśli chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu audycje lub poprosić o pozdrowienia, lub piosenkę. Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu ze stacją za pomocą Facebooka lub innych dostępnych wymienionych metod kontaktu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *