Najlepsze telewizory Sony – przegląd modeli

jaki tv sony
Oceń: post

Sony to jeden z najlepiej ocenianych producentów telewizorów. Jeśli zależy ci na sprzęcie, który zapewni wyjątkową jakość obrazu i dźwięku, rozważ urządzenia tej firmy! Dowiedz się, na jakie parametry zwracać uwagę, by model, na który się zdecydujesz, posłużył ci jeszcze długo po zakupie.

Jak wybrać najlepszy telewizor? Na jakie parametry zwracać uwagę?

Przeglądają ofertę marki Sony znajdziesz wiele urządzeń w różnych przedziałach cenowych. Które z propozycji są szczególnie warte uwagi? Zacznij od określenia swojego budżetu – dzięki temu będziesz wiedzieć, jakie telewizory ze sobą zestawiać. Wśród modeli łatwo rozróżnisz urządzenia LED i OLED. Czym się różnią? W tych pierwszych do podświetlenia matrycy używa się diod emitujących światło – stąd nazwa LED – light-emitting diodes. Pamiętaj jednak, że te modele różnią się między sobą konstrukcją. Szukaj sprzętów z tzw. Full Array LED. Wtedy diody umieszczone są za całą powierzchnią ekranu, pozwalając na lepsze i dokładniejsze podświetlenie, a w efekcie – dokładniejsze odwzorowanie szczegółów.

Modele OLED w porównaniu z LED-ami to prawdziwa rewolucja. Matryca składa się w nich z samoświecących pikseli, nie potrzebuje dodatkowego podświetlenia. Pozwala to osiągnąć doskonały kontrast, nieprzeniknioną czerń i dokładne uwypuklenie detali. Urządzenia OLED odznaczają się również doskonałymi kątami widzenia. Jeśli zależy ci na jak najlepszej jakości urządzeniu, zdecyduj się na telewizor z tego rodzaju matrycą!

Co jeszcze decyduje o cenie oprócz rodzaju matrycy? Przede wszystkim – przekątna ekranu! Im większa, tym z większym wydatkiem musisz się liczyć. To jednak nie koniec parametrów, jakim trzeba się przyjrzeć. Porównując urządzenia, zwróć uwagę na:

  • procesor;
  • technologie optymalizacji obrazu i dźwięku;
  • system smart TV;
  • łatwe sterowanie;
  • złącza – ich liczbę i rozmieszczenie;
  • atrakcyjny design.

Ile zapłacisz za dobrze oceniany model Sony? 50-calowe modele LED kupisz za ok. 3000 zł. 65-calowe OLED-y to już wydatek rzędu 10000 zł.

Polecane modele telewizorów – jaki sprzęt Sony kupić?

Zobacz, które telewizory Sony cieszą się popularnością, a przy tym – zbierają pozytywne oceny użytkowników. Każdy z nich będzie dobrym zakupem do twojego domowego centrum rozrywki!

  • LED SONY KD-55X85LAEP – 55-calowy Full Array LED za ok. 5000 zł. Technologia XR Motion Clarity sprawia, że obraz zachwyca płynnością nawet w najbardziej dynamicznych scenach filmów akcji czy podczas transmisji sportowych. Procesor X1 w czasie rzeczywistym analizuje obraz, by jak najwierniej oddać teksturę i niuanse kolorystyczne. To świetny sprzęt, jeśli jesteś fanem gamingu – nie zabrakło tu ALLM oraz VRR w standardzie HDMI 2.1. Łatwo możesz przejść również do Menu Gier.
  • SONY KD-50X85K – 50-calowa propozycja za mniej niż 4000 zł. Wydajny procesor X1 analizuje obraz w czasie rzeczywistym, by dobrać optymalne jego parametry. Technologia Motionflow XR sprawi, że wszystko zobaczysz dynamicznie i płynnie. Z kolei XR Triluminous Pro to ogromna paleta kolorów, które są stale analizowane, by oddać ich możliwie naturalne odcienie. Nie zabrakło tutaj również funkcji dla graczy. Minimaliści z kolei docenią atrakcyjne wzornictwo. Podobnie jak wyżej omawiany sprzęt telewizor działa dzięki systemowi Google TV, który ceniony jest za intuicyjną obsługę i dostęp do tysięcy aplikacji.
  • OLED SONY XR-65A80LAEP – co powiesz na 65-calowy OLED? Trzeba na niego przeznaczyć ok. 10000 zł. Warto jednak! Procesor XR przetwarza obraz tak, jak robi to ludzki mózg, uwypuklając elementy, na które naturalnie zwracamy uwagę. XR OLED Contrast Pro oznacza z kolei wyraźny kontrast, który zachwyci cię w każdej odtwarzanej scenie. XR Triluminous Pro oznacza miliard różnych barw, wobec których nie przejdziesz obojętnie – są niezwykle realistyczne. Spodoba ci się minimalistyczny design pasujący do nowoczesnego wnętrza. Zadowoleni będą również gracze – sprzęt pozwoli ci w pełni wykorzystać możliwości twojej konsoli PlayStation 5!

Sprawdź wszystkie modele i zdecyduj, który trafi do twojego salonu. Przeanalizuj telewizory Sony w sklepie MediaMarkt – pomocne będą recenzje klientów!


Najlepsze telewizory Sony – przegląd modeli
Dodaj komentarz 0
Pracownicy i prezenterzy radia nie czytają komentarzy! Jeśli chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu audycje lub poprosić o pozdrowienia, lub piosenkę. Skorzystaj z bezpośredniego kontaktu ze stacją za pomocą Facebooka lub innych dostępnych wymienionych metod kontaktu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *